UA / RU
Підтримати ZN.ua

«НАФТОГАЗ УКРАЇНИ» РОЗПОЧИНАЄ ВИДОБУТОК ВУГЛЕВОДНІВ У ТУРКМЕНІСТАНІ

Міністерство нафтогазової промисловості та мінеральних ресурсів Туркменістану і Держконцерн «Т...

Міністерство нафтогазової промисловості та мінеральних ресурсів Туркменістану і Держконцерн «Туркменнефть» запропонували НАК «Нафтогаз України» взяти участь у розробці родовища Корпедже на заході країни, повідомляє прес-центр НАКу. Сейсмічні дослідження виявили високу перспективність цього регіону, в якому проводитиметься буріння розвідувальних свердловин на проектні глибини 3800—4500 м.

Співробітництво в наданні сервісних послуг у нафтогазовій сфері на заході Туркменістану є першим етапом співробітництва між ДК «Турекменнефть» та «Нафтогазом України» і дає старт реальному виходу «Нафтогазу України» у видобувний сектор цієї країни.

Фахівців «Нафтогазу України» з буріння залучатимуть для прискорення розвідувальних робіт на території родовища Корпедже та побудови двох розвідувальних свердловин на базі геологічних завдань на будівництво свердловин і геолого-геофізичних матеріалів ДК «Туркменнефть».

Для проведення розвідувальних робіт на родовищі НАК закупила два нові бурові верстати, необхідне бурове обладнання та спецтехніку. Наразі бурові установки проходять доукомплектацію й оснащення американськими двигунами, придатними для роботи у кліматичних умовах Середньої Азії.

Реалізація інвестиційної програми на родовищі Корпедже дозволить НАКу напрацювати практичний досвід роботи у нових для компанії геологічних умовах і отримувати як оплату за сервісні послуги природний газ. Після успішного завершення НАК «Нафтогаз України» буріння та випробування перших двох свердловин ДК «Туркменнефть» може замовити НАКу подальше будівництво свердловин у цьому районі з об’ємом проходки не менше 20 тис. м щорічно на період мінімум до 2010 року.

Нарощування й диверсифікація ресурсної бази «Нафтогазу України» — ключовий елемент стратегії компанії, а Туркменістан — один із трьох пріоритетних напрямів. «Середньоазіатський регіон є стратегічним для створення і швидкого збільшення ресурсної бази «Нафтогазу України», оскільки наявна інфраструктура дозволяє транспортувати видобуті ресурси в Україну, — відзначив голова правління «Нафтогазу України» Юрій Бойко. — Туркменський контракт для нас — наріжний камінь енергетичної безпеки України».