UA / RU
Підтримати ZN.ua

Місцева влада гальмує впровадження енергозберігаючих технологій

Місцева влада гальмує впровадження необхідних Україні енергозберігаючих технологій. Маючи велич...

Місцева влада гальмує впровадження необхідних Україні енергозберігаючих технологій. Маючи величезну інженерну й наукову базу та навіть інвестиції вітчизняного бізнесу, влада в регіонах не поспішає переходити до ефективного використання енергоресурсів.

Зокрема, влада Луцька вважає, що когенерація — найефективніша система заощадження енергії — не є рентабельною для міста. У той час, як у сусідньому Хмельницькому вже підрахували, що й при ціні газу в 400 доларів робота когенераційної установки залишається прибутковою навіть без підвищення тарифів. Такими є розрахунки директора теплопостачального підприємства міста Володимира Леонова.

Бездіяльність луцької влади може пояснюватися страхом, що бізнесмени, вклавши гроші в установку, стануть монополістами енергетичної системи та почнуть шантажувати місто, підвищуючи тарифи. З іншого боку, бізнес зацікавлений виробляти дешеву електро — і теплову енергію, реалізовувати її найбільшій кількості споживачів, а значить, у нього не повинно бути прагнення до її подорожчання.

Тим часом когенераційні установки давно використовуються у країнах Європи. Українські підприємства виконують когенераційні проекти «під ключ» для Бірми, Індії, Чехії, Росії. В Україні вітчизняне устаткування працює тільки на Луганщині, в Івано-Франківську, Світловодську та Хмельницькому, де завдяки нововведенням за три роки зекономлено більше ніж 3 млн. гривень.

Детальніше про це читайте у статті Святослава Колоска «Когенерація: некомпетентність або заангажованість?» у свіжому номері ДТ.