UA / RU
Підтримати ZN.ua

Гудима: Енергомарнотратство загрожує суверенітету України

Вкрай марнотратне використання енергетичних ресурсів українською промисловістю на тлі різкого з...

Вкрай марнотратне використання енергетичних ресурсів українською промисловістю на тлі різкого зростання цін на енергоносії є прямою загрозою суверенітету країни, застерігає радник прем’єр-міністра України, народний депутат Олександр Гудима.

«Ціна на газ, її зростання, ситуація з монопольним газозабезпеченням є загрозою не лише енергетичній безпеці України, а й її суверенітету», — пише депутат у своїй статті для «ДТ».

На його думку, українська промисловість вкрай неефективно використовує енергоресурси. «Енергоємність ВВП України у 2,6 разу перевищує середній рівень енергоємності ВВП країн світу», — підкреслює радник прем’єра.

«У той час як провідні держави світу забезпечують оптимальну структуру енергоспоживання, в Україні ця структура гіпертрофована та має високу залежність від поставок природного газу зовні», — констатує він.

При цьому Олександр Гудима особливо наголошує на необхідності диверсифікації газового імпорту: «Доки Україна не матиме трьох рівноцінних джерел газопостачання, доти існуватиме тільки «умовно ринкова» ціна на газ».

Вихід зі складної ситуації радник прем’єра бачить у скороченні споживання енергоносіїв, зокрема, природного газу.

«Хоч як парадоксально, але Україна вже має унікальне «родовище» газу обсягом щонайменше 20–25 млрд. кубометрів», — констатує депутат. Цей ресурс, за його словами, буде доступний у разі «подолання протягом 5–10 років викликів і бар’єрів щодо скорочення споживання газу на 20–25 млрд. кубометрів».

Крім того, на думку Гудими, необхідно не тільки розвивати власний газовидобуток і економніше використовувати російський газ, але й поклопотатися про додаткові джерела імпортного газу.

«Для переходу від «умовно ринкових» цін на газ до справжніх ринкових цін потрібно дбати про третє джерело газопостачання, зокрема про будівництво трубопроводу «Білий потік», — стверджує радник прем’єра.

Детальніше читайте в статті Олександра Гудими «Енергоекономна Україна як альтернатива диверсифікації поставок газу» в свіжому номері «ДТ».