НАК «Нафтогаз України» має намір звернутися до Кабміну з проханням перевести експеримент із передачі підприємств теплокомуненерго в управління своїй дочірній компанії «Газ-Тепло» на постійну основу. За підсумками опалювального сезону 2003—2004 рр., компанія дійшла висновку, що експеримент не тільки вдався, а й розкрив досі не відомі НАКу механізми впливу на тепловиків із тим, щоб гроші, сплачені населенням, не зникали на рахунках цих посередників, а своєчасно поверталися газовикам.
Як свідчить статистика, у середньому по 50 підприємствах ТКЕ, які минулої осені перейшли в управління ДП «Газ-Тепло», рівень оплати природного газу підвищився на 31%. При цьому газовики зіштовхнулися з неприємною особливістю роботи комунальників — затверджені місцевою владою тарифи не завжди покривали собівартість витрат на виробництво тепла. Так, у Житомирі цей показник становив усього 61% від вартості теплової енергії, в Армянську (АР Крим) — 52%.
Втім, це не завадило «Газ-Теплу» успішно провести опалювальний сезон. Газовики зазначають, що місцева влада багато в чому сприяла проведенню експерименту, і як результат — у 50 невеликих містах України вперше за багато років у будинках було тепло протягом усього сезону. Оплату ж за спожитий газ підприємствам, які беруть участь в експерименті, було дозволено вносити з невеликою відстрочкою, тож навіть сьогоднішні позитивні показники — не останній успіх «Газ-Тепла».
Щоправда, знаючи природу вітчизняних комунальних підприємств, «Газ-Тепло» усе ж таки постарався убезпечити себе від навмисного зволікання з оплатою газу. Причому виключно економічними методами — усім, хто оплатить 100% спожитого за зиму газу, компанія виділить ліміти газу для виробництва гарячої води. Враховуючи актуальність цього питання для місцевої влади, можна не сумніватися, що вона постарається простимулювати своїх комунальників. Відтак у виграші будуть і населення, і газовики.