UA / RU
Підтримати ZN.ua

ФІНАНСОВІ НЮАНСИ ГАЗОТРАНСПОРТНОГО ПРОЕКТУ

Делегація «Газпрому» минулого тижня вирушила до Польщі для проведення чергового раунду перегово...

Делегація «Газпрому» минулого тижня вирушила до Польщі для проведення чергового раунду переговорів з польською газовою компанією ПГНіГ із питань будівництва газопроводу Ямал—Європа, повідомляє прес-служба російського концерну.

Газопровід споруджує акціонерне товариство «ЄвроПолГаз» («Газпром» і ПГНіГ мають по 48% акцій цього товариства) у рамках російсько-польської міжурядової угоди від 1993 року.

Основне питання — організація фінансування будівництва трьох компресорних станцій (КС), що дозволить вивести першу нитку газопроводу на проектну потужність — 33 млрд. кубометрів на рік. Експлуатація газопроводу почалася 2000 року, і його пропускна здатність становить сьогодні 20 млрд. кубометрів на рік, зазначається в повідомленні прес-служби. Відповідно до міжурядової угоди, польська сторона має забезпечити фінансування будівництва першої нитки в обсязі 350 млн. дол., але фактично профінансовано близько 150 млн. дол. На початку 2002 року польська сторона підтвердила готовність виконати свої зобов’язання з фінансування, однак кілька раундів проведених переговорів не дозволили узгодити прийнятних умов цього фінансування. «Газпром» домагається, щоб умови фінансування польською стороною були сумірні з умовами фінансування ВАТ «Газпром».

Також обговорюватиметься питання, пов’язане з запровадженням у Польщі 2001 року податку на нерухомість, що, на думку росіян, суперечить положенням міжурядової угоди 1993 року, в якій польська сторона зобов’язалася не запроваджувати нових податків щодо газопроводу Ямал—Європа. Цей податок призведе до значного подорожчання проекту. Тож польська сторона взяла на себе зобов’язання знайти рішення, яке дозволяє компенсувати фінансові втрати АТ «ЄвроПолГаз» від додаткового оподаткування. «Від того, наскільки оперативно польська сторона прийме рішення про фінансування своєї частини проекту, залежить виведення першої нитки газопроводу на повну потужність», — заявив голова правління ВАТ «Газпром» Олексій Міллер.