UA / RU
Підтримати ZN.ua

Експерт: Відмова «Газпрому» від зберігання газу в українських ПСГ — реакція на пропозицію «Нафтогазу» європейцям

Демонстративна відмова «Газпрому» від зберігання газу в українських ПСГ є реакцією російської ко...

Демонстративна відмова «Газпрому» від зберігання газу в українських ПСГ є реакцією російської компанії на пропозицію НАК «Нафтогаз України» європейським компаніям зробити запаси газу на зимовий період в українських сховищах, купивши його заздалегідь у Росії. Про це у коментарі «Дзеркалу тижня» заявив керівник енергетичних програм Центру «Номос» Михайло Гончар.

«Демонстративна відмова від зберігання газу в ПСГ унаслідок «зникнення» — це реакція «Газпрому» на пропозицію «Нафтогазу» європейським компаніям зробити запаси на зимовий період в українських сховищах, закупивши його попередньо в Росії. Мовляв, дивіться, ви хочете, щоб ваш газ так само зник, як і наш?» — відзначив експерт.

Логіку дій «Газпрому» він пояснив нітрохи не кращим, ніж у «Нафтогазу», фінансовим станом російського монополіста.

«Закачування власного газу на зберігання в ПСГ України не передбачає доходів для «Газпрому». А от «втюхати» газ «Нафтогазу», та ще й за високими цінами другого кварталу, — це завдання здійсненне, враховуючи надзвичайну без’язикість уряду України і «Нафтогазу» у відносинах із «Газпромом», — уточнив експерт.

Ще одна причина того, чому «Газпром» експлуатує тезу про «зникнення» газу в українських ПСГ, на думку Михайла Гончара, полягає в тому, що існує велика вірогідність, що в Брюсселі 29 червня російській стороні можуть нагадати, хто несе юридичну відповідальність перед європейськими партнерами за стабільність і безперебійність поставок.

«Саме «Газпром», а не «Нафтогаз», має забезпечити виконання контрактів, отже, розмістити необхідні обсяги газу в ПСГ в Україні, як це зазвичай мало місце. Тому «Газпром» вирішив зіграти на випередження, вказуючи на українські ПСГ, як на «чорну діру», де газ зникає в обсягах, порівнянних із річним споживанням ряду європейських країн», — відзначив експерт.

Докладніше читайте у статті Алли Єрьоменко «Нафтогаз України»: банкрутувати не можна врятувати» у свіжому номері «ДТ».