UA / RU
Підтримати ZN.ua

ДК «УКРГАЗВИДОБУВАННЯ» ЗБІЛЬШИЛА ВИДОБУТОК УСІХ ВИДІВ ЕНЕРГОРЕСУРСІВ

Дочірня компанія «Укргазвидобування», що є головним видобувником газу та нафти у складі НАК «Нафтогаз України», у першому кварталі поточного року збільшила видобуток усіх видів енергоресурсів...

Дочірня компанія «Укргазвидобування», що є головним видобувником газу та нафти у складі НАК «Нафтогаз України», у першому кварталі поточного року збільшила видобуток усіх видів енергоресурсів. За підсумками січня—березня нинішнього року, «Укргазвидобування» видобула 3,545 млрд. кубометрів природного газу, що на 22,53 млн. кубометрів перевищує показник аналогічного періоду 2002 року. Найбільший приріст видобутку забезпечили газопромислові управління «Шебелинкагазвидобування» (загалом видобуто 1,58 млрд. кубометрів) та «Полтавагазвидобування» (1,23 млрд. кубометрів).

Компанія збільшує видобуток природного газу третій рік поспіль, незважаючи на те, що з родовищ, які вона експлуатує, вже вилучена більша частина запасів, повідомляє прес-центр НАКу.

Зростає також видобуток нафти з газовим конденсатом. Так, видобуток нафти зріс на 21% (до 26 тис. тонн), а газового конденсату — на 7% (до 167,5 тис. тонн). Покращання ефективності відбору газоконденсату дозволило постачати додаткову сировину на Шебелинський ГПЗ, який за рахунок цього наростив виробництво моторних палив та скраплених газів.

У першому кварталі ДК «Укргазвидобування» збільшила виробництво скраплених газів з 44,1 до 49,7 тис. тонн.

Обсяг переробки газового конденсату та нафти на газопереробних заводах компанії зріс зі 186,2 тис. тонн до 189,65 тис. тонн, що, відповідно, дозволило збільшити виробництво світлих нафтопродуктів.

Нинішнє зростання видобутку є першим відчутним результатом збільшення капіталовкладень у пошуки нових запасів, що відбулося після створення 1998 року «Укргазвидобування». У першому кварталі компанія освоїла 243,6 млн. грн. капітальних вкладень, завдяки чому обсяги геологорозвідувальних робіт зросли на 5,5 тис. м — до 64 тис. м. Кількість свердловин, закінчених будівництвом, зросла з 18 до 21, а переданих в експлуатацію — з 18 до 19.