Державне акціонерне товариство «Чорноморнафтогаз», яке входить до складу НАК «Нафтогаз України», поновлює роботи з освоєння родовищ на шельфі Азовського моря. Самопідйомна плавуча бурова установка «Сиваш» незабаром розпочне роботи на Північно-Булганакському родовищі, яке планується здати в експлуатацію слідом за діючим Східно-Казантипським газовим родовищем.
СПБУ «Таврида» відбуксирують на Східно-Казантипське родовище для завершення буріння трьох експлуатаційних свердловин, що залишилися, після чого родовище зможе давати до мільйона кубометрів природного газу на добу, повідомляє прес-центр НАКу.
Впорядкування родовища фінансують спільно ГАО «Чорноморнафтогаз» і ДК «Укргазвидобуток». «Чорноморнафтогаз» забезпечує реалізацію морської частини проекту, включно з транспортуванням та монтажем технологічної платформи, і буріння свердловин із СПБУ «Таврида». «Укргазвидобуток» забезпечив будівництво сухопутного газопроводу, а також профінансував поставки металу і спорудження платформи, з якої видобувається газ.
Чистий прибуток від реалізації газу, видобутого на Східно-Казантипському родовищі, спрямовується на подальше розширення пошуково-розвідувальних робіт і освоєння родовищ на шельфі Чорного й Азовського морів. Прогнозні запаси цього нафтогазоносного району становлять близько 1 трлн. кубометрів газу. Інвестування додаткових коштів на суму 350 млн. грн., що нині відраховуються як збір за геологорозвідувальні роботи й рентні платежі, дозволило б у найближчі 3—4 роки довести видобуток газу до 6—7 млрд. кубометрів на рік замість запланованих 2 млрд. кубометрів.
Для довідки: Східно-Казантипське газове родовище введене в дію в листопаді 2002 року.
План розробки родовищ на шельфі Азовського моря передбачає наступним етапом освоєння Північно-Булганакського газового родовища, яке планується завершити 2004 року, і Північно-Керченського — 2005-го. Освоєння цих трьох родовищ дозволить повністю забезпечити потреби Кримського півострова газом власного видобутку і продавати його на материк або використовувати для виробництва електроенергії.