Зниження світових цін на нафту зняло гостроту на українському ринку нафтопродуктів, привело до стабілізації цін, і уряд пропонує учасникам ринку зберегти їх до кінця нинішнього року й у першому кварталі наступного, повідомив у середу перший віце-прем’єр, міністр фінансів Микола Азаров.
«Ситуація на нафтовому ринку обнадійлива, нині йде тенденція до зниження цін на нафту й ситуація... зараз не є критичною. Нам здається, позиція уряду така, що ціна, яка зараз стабілізувалася на ринку нафтопродуктів, такою й повинна бути, принаймні нинішнього року й у наступному першому кварталі», — сказав він.
М.Азаров відзначив, що крім світової ціни почала знижуватися й ціна російської нафти — із 310 до 280 дол. за тонну, і додав, що ОПЕК прогнозує зниження світових цін у першому кварталі наступного року.
За його словами, уряд продовжує переговори з нафтотрейдерами. «Нині ситуація така — ані вони, ані ми не можемо достеменно сказати, на якому рівні точно зупиняться ціни», — пояснив М.Азаров їхню складність. «Ми гадаємо, що ціни на нафту все-таки ще знизяться. Виходячи з цього ми й ведемо переговори: яка ж оптимальна ціна нафтопродуктів має бути», — додав він.
Водночас перший віце-прем’єр зауважив: учасники ринку в полеміці з урядом вказують на свої витрати й затрати. Проте він підкреслив, що укладений раніше з нафтотрейдерами меморандум про цінову політику, чия дія формально завершилася 1 листопада, дотримується. «Те, що вони (учасники ринку) не виходять за умови меморандуму, уже засвідчує те, що вони, у принципі, із нашими доказами погоджуються», — цитує Азарова «Інтерфакс-Україна».
Перший віце-прем’єр також сказав, що уряд прийняв рішення про створення запасу світлих нафтопродуктів і дизельного палива. «Ми повинні мати надійний запас, аби не залежати від гравців на цьому ринку. Ми домовилися — фінансові ресурси нам дозволяють — що ми створимо дуже хороший запас нафтопродуктів тоді, коли ціни будуть трішки нижчі. Гадаю, вони будуть нижчі. І тоді мої прогнози звучатимуть уже впевненіше», — підкреслив М.Азаров.
Як повідомлялося, з початку червня нафтовики й уряд домовилися фіксувати ціну на А-95 на рівні 2,90 грн. за тонну. У жовтні таку домовленість було поширено на всі марки палива, зокрема, ухвалено рішення обмежити ціну бензину А-92 до 2,75 грн., А-76 — до 2,65 грн., дизпалива — до 2,50 грн.