UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вітроенергетика зробить прорив у 2023 році – Глобальна рада

Очікується, що лідером з розвитку наземної та морської вітроенергетики в 2023 році стане Китай, як і в 2022-му.

Вітроенергетика в 2023 році досягне історичного рубежу - 1 терават встановлених потужностей у світі, заявила Глобальна рада з вітроенергетики у своєму щорічному звіті в Брюсселі, передає Associated Press.

"2023-й стане початком рішучого повороту. Уряди всіх основних промислово розвинених країн прийняли політику, яка призведе до значного прискорення процесу впровадження [вітроенергетики]", - написав у звіті генеральний директор Ради Бен Беквелл.

Очікується, що віха в 2 теравати має бути досягнута у 2030 році, якщо політики зміцнять ланцюжки поставок для задоволення попиту та вирішать бюрократичні проблеми. За прогнозами міжнародної торгової асоціації, до 2027 року буде встановлено 680 гігават нових наземних і морських вітряних установок, що достатньо для забезпечення енергією близько 657 мільйонів будинків на рік.

Читайте також: У Міненерго розповіли про втрати вітрової та сонячної генерації через ракетні обстріли

За даними Ради, щорічне зростання галузі, яке прогнозується на рівні 15%, є величезним у порівнянні з більшістю інших галузей. Але навіть таке швидке зростання не досягне того рівня, який, на думку експертів, вітроенергетика має внести в зростання відновлюваних джерел енергії до 2030 року, щоб не перевищити поріг потепління в 1,5 градуса за Цельсієм, який, на думку вчених, необхідний для запобігання найгіршим наслідкам зміни клімату. Політиків закликають подвоїти зусилля щодо розвитку альтернативних джерел енергії.

Нагадаємо, на початку березня кліматичні активісти руху Ultima Generazione ("Останнє покоління") облили помаранчевою фарбою статую Віктора Еммануїла II у Мілані, щоб звернути увагу на те, що італійський уряд продовжує інвестувати у викопне паливо, спалювання якого призводить до викидів парникових газів.