UA / RU
Підтримати ZN.ua

Важка зима: експерт назвав регіони, де ситуація буде найскладніша

Це залежить і від ворожих атак, і від погоди.

Минулої зими Росія наносила ракетні удари по критичній інфраструктурі України, щоб залишити українців без світла і тепла. Ця зима теж може бути складною.

Читайте також: Ще одна важка зима: яким може бути новий опалювальний сезон

Експерт Національного інституту стратегічних досліджень Геннадій Рябцев розповів в яких регіонах України цієї зими буде найскладніше, пише «УНІАН».

Він підкреслив, що у містах, які розташовані вздовж лінії фронту будуть найбільші з проблеми з забезпеченням мешканців енергоресурсами, оскільки росіяни обстрілами пошкодили багато електро- і газорозподільчих мереж.

«Якщо ми говоримо про забезпечення генерацією, яка працює на газі та вугіллі, то найбільші проблеми будуть в Запорізькій, Херсонській, в меншій долі Миколаївській, частково Дніпропетровській, Харківській, Донецькій областях та у тій частинці Луганщині, яка лишилась під контролем України», - сказав він.

Також цього року експерт прогнозує серйозні проблеми взимку на Одещині.

Він підкреслив, що навіть до повномасштабної війни регіон був проблемний для енергетиків: вихід з ладу обладнання, аварії та відключення тут траплялись частіше, ніж будь яких інших містах. Експерт нагадав, що регіон дуже обмежений альтернативними лініями електропостачання і залежить від мережі, яка йде через окуповане росіянами молдавське Придністровья.

«На Одещині багато що залежить від стабільного функціонування повітряної лінії електропередач, яка йде через Придністров’я. Якщо з нею щось відбуватиметься, то Одещині буде непереливки», – підкреслив Геннадій Рябцев.

За словами експерта, що не варто забувати і про погодні умови, коли через шквальний вітер чи дощ, без електропостачання залишається частина якоїсь області. Наприклад, населенні пункти Київщині досить часто через це сидять без світла.

Енергосистема країни хоч і з труднощами, але витримала ракетні удари. Газу й вугілля теж вистачило. Це результат колосальної роботи енергетиків усіх рівнів, ремонтників, зенітників. Та й стійкості населення, яке не створювало паніки.  Що треба зробити для підготовки до наступного зимового періоду та що треба робити вже зараз, читайте в матеріалі Ігоря Маскалевича «Як енергетика готується до наступної зими» на ZN.UA.