UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Україні за добу тричі вимикались високовольтні ЛЕП

Також на вихідних було встановлено новий рекорд споживання. 

За минулу добу в Україні тричі вимикалися високовольтні лінії електропередачі НЕК “Укренерго”, повідомили вранці 21 серпня в Міністерстві енергетики України.

Так, вимикалась повітряна лінія електропередачі 330 кВ НЕК «Укренерго», яка живить Чорнобильску АЕС. Як зазначили в Міненерго, причини на разі не відомі та з’ясовуються. 

У Дніпропетровській області через обрив троса на кілька годин була вимкнена лінія 330 кВ. Після аварійного ремонту її уже підключили.  Також короткостроково вимикалася повітряна лінія 330 кВ у Запорізькій області. 

Читайте також: Легкої зими не буде, — керівник Укренерго розповів про підготовку до опалювального сезону

У Кіровоградській області з технологічних причин відключалися підстанція 150 кВ та дві повітряні лінії 150 кВ, через що було на кілька годин обмежено генерацію на трьох СЕС. У Дніпропетровській області через відключення лінії 150 кВ без світла залишалися більше 8 тисяч споживачів.

У Сумській області через технологічне порушення відключалися дві лінії електропередачі 10 кВ, без світла певний час були 1,5 тисячі споживачів у трьох населених пунктах.

Водночас в “Укренерго” зазначили, що 20 серпня українці побили максимум споживання електроенергії у вихідний день, який був зафіксований 5 серпня, та споживали на 10-12% електроенергії більше, аніж у попередні вихідні. 

Читайте також: Найбільша ремонтна кампанія: скільки енергоблоків АЕС підготували до зими

Сьогодні Україна продовжує імпорт електроенергії зі Словаччини та Молдови в ранкові та вечірні години з максимальною потужністю в окремі години до 518 МВт, аби покрити потребу в споживанні. 

Також з аварійного ремонту в роботу повернувся один із блоків теплоелектростанцій, однак на значній частині елетростанцій тривають планові ремонти, тому кількість блоків електростанцій в роботі обмежена. 

Нагадаємо, минулого тижня Україна була вимушена кілька разів просити про аварійний експорт електроенергії із Румунії та Польщі через зростання споживання, зумовлене спекою.