Для заживлення споживачів, які тривалий час були без електроенергії внаслідок російської атаки в ніч на 22 жовтня, у частині регіонів України замість застосованих раніше аварійних запроваджуються графіки погодинних відключень електроенергії, повідомила НЕК «Укренерго».
Мова йде щонайменше про Сумську, Черкаську, Полтавську, Дніпропетровську та Кіровоградську області.
В «Укренерго» додали, що дізнатись час і тривалість знеструмлень користувачі можуть на офіційних сторінках оператора системи розподілу в регіоні.
Так «Черкасиоболенерго» повідомило , що 22 жовтня з 13:30 до 15:30 в області будуть застосовані графіки погодинних відключень із похибкою на підчерги:
- Перша черга - 13:30 - 15:30
- Друга черга - 13:30 - 15:30
У Полтавській області графік погодинних відключень буде застосовано з 18:30 до 23:59 в обсязі півтора черги.
У Кіровоградській області відключатимуть усі черги споживачів на 4 години на добу – двічі на дві години.
Група ДТЕК зазначила, що в Дніпропетровській області перейшла з екстрених відключень до графіків стабілізаційних відключень.
Водночас у частині областей країни продовжують діяти аварійні відключення електроенергії.
Згодом ДТЕК повідомив, що графіки погодинних відключень ввели і в Київській області. Деякі групи планують обмежувати в енергопостачанні по чотири години на добу.
[pics_lr left="https://zn.ua/img/forall/u/531/85/photo_2025-10-22_15-11-25.jpg" ltitle="" right="https://zn.ua/img/forall/u/531/85/photo_2025-10-22_15-11-26.jpg" rtitle=""]
За даними Офісу генерального прокурора, в ніч на середу росіяни били по підприємствах нафтогазової галузі у Полтавській області, а також є пошкодження об’єктів критичної інфраструктури в Чернігівській та Черкаській областях, зокрема під атакою був Світловодськ, де розташована Кременчуцька гідроелектростанція.
Для стабілізації ситуації в енергосистемі в усіх регіонах країни заплановані графіки обмеження потужності для промислових споживачів з 16:00 до 22:00.
