UA / RU
Підтримати ZN.ua

В енергосистемі виник дефіцит, Україна запросила аварійну допомогу

Графіки відключень та ліміти споживання на разі не запроваджували. 

Похолодання в Україні збільшило споживання електроенергії, що призвело до виникнення дефіциту в енергосистемі. Як наслідок Україна запросила аварійну допомогу зі Словаччини, Румунії, Польщі з 11 до 19:00 для збалансування системи, повідомили у четвер вранці в НЕК «Укренерго».

В компанії зазначили, що зростанні споживання через похолодання перевищило прогнозоване на 2,7%, що еквівалентно роботі двох додаткових блоків теплових електростанцій. Однак на електростанціях наразі немає вільних потужностей.

«На деяких блоках теплоелектростанцій тривають ремонтні роботи, а  сонячні електростанції не можуть працювати на максимумі своїх можливостей через щільну хмарність по всій країні», - додали в «Укренерго».

Диспетчерський центр «Укренерго» зафіксував суттєве зростання споживання електроенергії ще зранку.

«Для уникнення дефіциту і підтримки балансу між виробництвом та споживанням в енергосистемі зараз особливо важливо  ощадливо споживати електроенергію», - закликають в НЕК, при цьому зазначають, що  ліміти споживання не запроваджувались, графіки відключень не вводилися та не прогнозуються.

Для уникнення відключень та підтримки балансу в енергосистемі сьогодні буде залучатись аварійна допомога від операторів системи передачі електроенергії Словаччини, Румунії та Польщі з 11:00 до 19:00 потужністю 700 МВт.

Водночас плановий імпорт електроенергії заплановано в ранкові та вечірні години зі Словаччини, Румунії, Молдови загальним обсягом 1122 МВт·год.

Читайте також: США закуплять метал для захисту української енергосистеми від російських дронів

Нагадаємо,  Україна завершила синхронізацію з енергосистемою Європи, що дозволило збільшити  технічну можливість імпорту електроенергії з Європи до України та Молдови з 1200 до 1700 МВт.

В ручному режимі впливати на енергетику простіше, ніж роками вибудовувати працюючу ринкову систему. Проте лише з ефективними енергетичними ринками нас будуть готові прийняти до ЄС. Що для цього потрібно читайте в матеріалі Андріана Прокопа «Український енергосектор на тернистому шляху до європейської інтеграції».