UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Асоціації міст України попередили про загрозу зриву опалювального сезону

Асоціація пропонує зустріч Шмигалю для вирішення проблеми.

Підприємства теплокомуненерго вимушені припиняти постачання гарячої води, підготовку до опалювального сезону та ініціювати власне банкрутство. Дії Уряду спричинили відсутність грошей на подачу тепла, а також газу для бюджетних організацій і населення за спеціальними цінами.

Таку заяву опублікувала Асоціація міст України.

Читайте також: Житлова субсидія: як подати заяву на її призначення на опалювальний сезон

У повідомленні йдеться, що підприємства теплокомуненерго з 1 вересня через дії Кабміну відключили від режиму покладання спеціальних зобов’язань (ПСО), тобто відмінили умови, які дозволяли стабільно працювати.

«Гарячої води вже немає, а тепла за таких умов не буде, бо постанова Уряду № 896 позбавила можливості підприємства придбання природного газу за режимом ПСО для надання населенню послуг. Також Уряд не відшкодував 36 млрд грн з різниці в тарифах і в підприємств немає коштів для розрахунків з газопостачальними компаніями. Водночас Уряд ініціює вилучення 4% ПДФО з доходів місцевих бюджетів, щоб муніципалітети не стримували тарифи, допомагаючи підприємствам теплопостачання», - наголосили в АМУ.

Читайте також: Новий опалювальний сезон: експерт розповів, чому Україні не вистачить власного вугілля

Зазначається, що голови громад-членів Асоціації міст України запропонували прем’єр-міністру Денису Шмигалю зустрітися для напрацювання спільних рішень, щоб уникнути зриву опалювального сезону 2023/24 років.

«Без термінових змін до Постанови № 896 неможливо вирішити критичні питання забезпечення надання послуг теплопостачання та гарячого водопостачання населенню, відповідно варто очікувати зриву опалювального сезону, а без збереження 4% ПДФО в бюджетах громад тарифи на тепло стрімко підвищаться або буде припинено опалення», - підсумували в асоціації.

Читайте також: В Міненерго спростували інформацію Зеркаль про низьку готовність ТЕС до зими

Як Україна переживе другу зиму в умовах ракетних і дронових атак залежить від трьох чинників: кількості ворожих ударів, результативності нашої ППО й ефективності заходів щодо відновлення енергосистеми. Детальніше про це пише Ігор Маскелевич у матеріалі на ZN.UA «Aварійна допомога для кондиціонерів, що буде в мороз під обстрілами?».