Для забезпечення стабільності енергосистеми важливо ощадливо використовувати електричну енергію, зокрема приватним споживачам. Саме тому є потреба використовувати потужні електроприлади в мінімальному обсязі, зокрема кондиціонери. До скорочення енергоспоживання у побутовому секторі закликав очільник Держенергонагляду Руслан Слободян.
Він також оприлюднив випадки, коли можна заощадити споживання енергії у побуті: “Наприклад, за можливості, вимикати бойлер, де є така можливість, користуватися послугами централізованого постачання гарячої води. Також можна зменшити використання кондиціонерів, особливо у години пікового навантаження. Загалом це сприятиме розвантаженню енергосистеми та може вплинути на інтенсивність застосування графіків погодинних відключень”.
Сезонні відключення необхідні, за словами очільника Держенергонагляду, для впевненішого проходження системою осінньо-зимового періоду і виконання необхідного обсягу ремонтних і відновлювальних робіт.
Як повідомлялось раніше, розпорядженням уряду передбачено, що заходи обмеження використання електричної енергії не застосовуються до закладів охорони здоров'я та державних чи з часткою держави не менше 50%, підприємств чи установ, якщо кондиціонування повітря є частиною технологічного процесу.
Підприємства, де кондиціонування є частиною технологічного процесу, це насамперед підприємства харчової та фармацевтичної галузі, а також у галузях електроніки, біотехнологій і складних хімічних процесів. Ще одним виключенням є використання кондиціонування для технічних заходів організації дорожнього руху.