UA / RU
Підтримати ZN.ua

Українці вживають менше електроенергії: в "Укренерго" розповіли чому

В компанії фіксують зниження рівня споживання щодня.

В Україні сезонно зменшується споживання електроенергії - 18 березня, на 09:50 споживання зменшилось на 2,5% у порівнянні з тим же часом попереднього робочого дня, п’ятниці 15 березня. Про це розповіли у пресслужбі «Укренерго», додавши, що вчора, 17 березня, максимум споживання зафіксували ввечері, проте і цей показник був на 1,3% нижче, ніж у неділю, 10 березня.

Читайте також: Міністр енергетики прокоментував можливість продовження контракту на транзит з «Газпромом»

«На теплових електростанціях впродовж доби один енергоблок виведено в аварійний ремонт, один включено в роботу після ремонту. Щільна хмарність перешкоджає активній роботі сонячних електростанцій. Вітрові електростанції активно працювали вночі, наразі обсяги виробництва дещо знижені. Електроенергії, виробленої електростанціями всіх видів, достатньо для забезпечення енергопостачання всіх юридичних та побутових споживачів. Дефіцит в енергосистемі не прогнозується», - розповіли в «Укренерго».

Через бойові дії та з інших причин на ранок без світла залишається 406 населених пунктів у  Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях.

Читайте також: Російська атомна енергетика все ще зростає — Bloomberg

При цьому фахівці «Укренерго» змогли відновити роботу пошкодженої повітряної лінії 330 кВ на сході.

Вчора, 17 березня, Україна надавала аварійну допомогу енергосистемі Польщі, прийнявши надлишок електроенергії обсягом 1200 МВт*год.

Читайте також: Найбільше зростання показала екогенерація і атомна енергетика

18 березня Україна експортує в денні на нічні години електроенергію в Словаччину, Угорщину, Польщу, Румунію та Молдову загальним обсягом 1 645 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 199 МВт.

А імпорт у ранкові та вечірні години відбувається зі Словаччини, Угорщини, Румунії та Молдови. Його загальний обсяг складає 5 751 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 983 МВт.

Раніше ми писали про те, що ЄС та США підкреслили важливість інтеграції України в спільний енергетичний простір і закликали повернути ЗАЕС Україні. Енергетична Рада США-ЄС оприлюднила свою остаточну версію спільної заяви. У ній цілий розділ присвячений підтримці України. Зокрема, окрім енергетичних проєктів та підтримки входження України до спільного енергетичного простору, Рада підтримала початок процесу входження України до Євросоюзу та звернула увагу на ситуацію з  Запорізькою АЕС.