UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна рекордно збільшила імпорт електроенергії у травні: зараз пік європідтримки

Наразі показник імпорту складає понад 23000 МВт-год

Обсяги імпорту електроенергії рекордно зросли в травні, особливо після масових обстрілів російських військ, що зачепили ключові об'єкти енергетичної інфраструктури. сьогодні, за повідомленням “Укренерго” показник імпорту досяг рекордного рівня і склав понад 23 МВт-год. 

Читайте також: Дефіцит електроенергії буде навіть влітку: до чого готуватися українцям

Наразі, електропостачання українська система отримує з Румунії, Словаччини, Польщі, Угорщини, Молдови. Максимальна потужність в окремі години до 1 628 МВт. 

“З 1 грудня технічна можливість імпорту електроенергії з Європи до України та Молдови складає 1 700 МВт в годину. Сьогодні цей показник досяг чергового максимуму”, – зазначає “Укренерго.

За спостереженнями аналітиків “Слово і діло”, травневі показники імпорту сягнули рекордних позначок, що майже зрівнялись з аналогічними періодами у березні і квітні. 22 та 29 березня та 11 квітня відбулись найбільші атаки критичної інфраструктури. тоді обсяг імпорту склав в середньому 13-19 тисяч МВ-год. Напередодні ударів, українська енергетична система практично не споживала енергії від зовнішніх постачальників і показник імпорту досяг мінімального рівні – до 1 тисячі МВт-год.

Енергетична система зазвичай потребує не менше декади для відновлення стабільності у роботі.

Нагадаємо, в Україні анонсовано аварійні відключення світла, які можуть відбутися як для побутових, так і для промислових споживачів. Ці відключення необхідні для балансування енергетичної системи, особливо у пікові години споживання. Енергетики просять скоротити споживання електроенергії до мінімуму у вечірній час.

Енергетики повідомили, що при зростанні споживання електричної енергії у вечірні години, сьогодні можуть бути запроваджені аварійні відключення. Такий пік споживання в “Укренерго” прогнозують з 18.00 до 23.00. Аварійні відключення запроваджуватимуться у разі наближення до критичної межі споживання, як для побуту, так і для промисловості.