Використання інтеграції енергетичної системи Євросоюзу та України послабить, а в багатьох випадках унеможливить застосування ударів по енергетичній інфраструктурі України, як елемент "енергетичної зброї", проти України. Саме це питання обговорили посли ЄС та США із головою НКРЕКП – Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.
Наголошувалось також на зустрічі на важливості незалежної роботи регулятора та прозорості енергетичних ринків України. “Ця незалежність здатна поліпшити якість надання енергетичних і комунальних послуг та роботу відповідних підприємств, сприяти європейській інтеграції України та залученню приватних інвестицій, які будуть критично важливими для її відбудови”, – зазначає представництво Європейського Союзу в Україні.
Як зазначалось на зустрічі, шлях подальшого просування України до інтеграції з енергетичними ринками ЄС – що є неодмінною умовою забезпечення довготривалої стійкості до агресії з боку Росії та її намагань використовувати енергію як зброю.
“За підтримки США та ЄС, Україна робить подальші кроки до зміцнення доброчесності та прозорості енергоринків шляхом розбудови діяльності незалежного, безстороннього та повноважного регулятора цього сектору”, – говориться у звіті про зустріч.
Посли США та ЄС наголосили, що російський режим і далі намагається використовувати енергію як зброю, а енергетична реформа є неодмінним елементом вільного та незалежного євроатлантичного майбутнього України.
На початку березня 2024 року члени Нацкомісії, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та компослуг (НКРЕКП), обрали її головою Валерія Тарасюка.