UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Конгрес США внесли законопроект про відповідь на кризу енергетичної безпеки в Україні та Європі

Законопроект спрямований на задоволення потреб України в енергетичній безпеці, а також на реконструкцію та модернізацію енергоінфраструктури.

Сенатори США Боб Менендес (штат Нью-Джерсі, Демократична партія) та Джим Ріш (штат Айдахо, Республіканська партія) представили законопроект, який допоможе збільшити американські інвестиції в енергетичну інфраструктуру України та посилити енергетичну безпеку Східної Європи після незаконного та неспровокованого вторгнення Росії в Україну. Про це повідомляється на сайті Комітету Сенату США із закордонних справ.

Законопроект про реагування на кризу енергетичної безпеки в Україні та Європі (RESCUE) від 2023 року спрямований на задоволення нагальних потреб України в паливі, а також на реконструкцію та модернізацію її енергетичної інфраструктури. Він також забезпечить інвестиції та технічну допомогу у Східній та Південно-Східній Європі, щоб зменшити регіональну залежність від російських енергоресурсів.

Читайте також: Росіяни намагаються встановити стан енергетичних об'єктів в Україні - Скібіцький

"Безглузде вторгнення Росії не лише забрало незліченну кількість українських життів і спробувало зруйнувати українську економіку, воно зруйнувало більше половини енергетичної інфраструктури України і оголило виклики, з якими зіштовхуються багато наших східноєвропейських партнерів та союзників, коли ми разом працюємо над тим, щоб послабити здатність Росії використовувати енергетичні ресурси як зброю", - сказав Менендес. 

 "Я пишаюся реакцією Сполучених Штатів, і ми повинні робити більше з нашими європейськими партнерами, підтримуючи середньострокову і довгострокову енергетичну безпеку для України і не тільки. Ми повинні допомогти Україні з постачанням палива в надзвичайних ситуаціях, підтримати її зусилля з відновлення енергетичної інфраструктури у більш сучасний та прозорий спосіб, а також сприяти американським інвестиціям у країни Східної та Південно-Східної Європи, щоб допомогти зменшити їхню залежність від російських нафти та газу", - додав він.

Читайте також: Зеленський: Росіяни намагатимуться повторити енергетичний терор восени і взимку

"Ще до вторгнення в Україну минулого року Росія використовувала енергетику як зброю для досягнення своїх геополітичних цілей. Навіть сьогодні Росія вважає енергетичну інфраструктуру України пріоритетною мішенню через її критичну важливість", - наголосив Ріш. 

"Енергетична галузь та інфраструктура України будуть основою зусиль з відновлення після війни. Вкрай важливо, щоб ми мали стратегію, яка відновлює, реформує та інтегрує енергетичний сектор України для підтримки безпечнішої та об'єднаної Європи. RESCUE допоможе нам зробити саме це і зменшити здатність Росії використовувати енергетику як зброю проти наших союзників", - додав він.

Законопроект санкціонує виділення Державному департаменту та Агентству США з міжнародного розвитку 1,88 мільярда доларів, в тому числі 1,1 мільярда доларів на підтримку реконструкції, безпеки та модернізації енергетичного сектору України. Документ також передбачає щонайменше 500 мільйонів доларів на зменшення залежності Східної Європи від поставок російських енергоносіїв.

Положення RESCUE також мають на меті:

Читайте також: Знадобляться генератори: в Укренерго попередили про можливі загрози взимку

Енергосистема України хоч і з труднощами, але витримала ракетні удари. Газу й вугілля теж вистачило. Це результат колосальної роботи енергетиків усіх рівнів, ремонтників, зенітників. Та й стійкості населення, яке не створювало паніки.  Що треба зробити для підготовки до наступного зимового періоду та що треба робити вже зараз, розповідає Ігор Маскалевич у статті «Як енергетика готується до наступної зими».