UA / RU
Підтримати ZN.ua

Споживання електроенергії в Україні різко зростає, «Укренерго» попередило про можливий дефіцит

В "Укренерго" закликають економити впродовж всього дня. 

Рівень споживання електроенергії в Україні стрімко зростає, заявили у середу вранці, 29 листопада, в НЕК «Укренерго». Зокрема в компанії прогнозують, що споживання буде триматися на максимумі протягом дня.

Серед причин збільшення навантаження на електромережу погіршення погодних умов, зменшення виробництва «зеленої» генерації через похмуру погоду та збільшення споживання за рахунок відновлення електропостачання в регіонах, що постраждали через негоду. 

В «Укренерго» зазначили, що одночасне заживлення великої кількості споживачів може спричинити перевантаження електромереж й призвести до додаткових технічних пошкоджень, та закликають раціонально споживати електроенергію протягом всього дня.

Читайте також: Україна продовжить енергоінтеграцію з Європою та зможе імпортувати більше електроенергії

Водночас в НЕК додали, що на разі електроенергії, виробленої українськими електростанціями, достатньо для забезпечення потреб споживачів. Ліміти споживання не запроваджувались.

«Графіки відключень не вводилися та не прогнозуються. Але, якщо максимум споживання буде триматися протягом дня, в енергосистемі можливий дефіцит. Це пов’язано зі зниженою роботою сонячних електростанцій», - заявили в компанії.

Імпорт електроенергії сьогодні здійснюється переважно в нічні та вечірні години зі Словаччини, Румунії, Молдови. Загальний обсяг 1 277 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 474 МВт.

Водночас напередодні Україна завершила синхронізацію з енергосистемою Європи, що дозволило збільшити  технічну можливість імпорту електроенергії з Європи до України та Молдови з 1200 до 1700 МВт.

Читайте також: В "Енергоатомі" підтвердили, що росіяни перетворили ЗАЕС на вогневу позицію

Зазначимо, що станом  на ранок 29 листопада в Україні через негоду знеструмлено 368 населених пунктів в Дніпропетровській, Закарпатській, Кіровоградській, Миколаївській, Одеській, Полтавській,  Херсонській, Черкаській, Чернігівській областях.

Через бойові дії та з інших причин без світла залишається 444 населені пункти. Через обстріли є нові пошкодження в мережах обленерго в Дніпропетровській, Донецькій, Харківській областях. Аварійно-відновлювальні роботи проводяться в залежності від ситуації з безпекою та з дозволу військових.