UA / RU
Підтримати ZN.ua

Собівартість кіловата електроенергії українських АЕС без доставки становить 1,7 грн – Енергоатом

Виробнича собівартість з доставкою – мінімум 4,65 грн

Собівартість виробництва кіловата електричної енергії за допомогою атомних електростанцій в Україні становить 1 грн 70 копійок. Цей показник враховує податок на додану вартість, однак не враховує всі складові тарифу на доставку енергії до споживача та обслуговування енергетичної системи. Про це повідомляє “Енергоатом”, коментуючи інформацію про, мовляв, отримання додаткового доходу АТ “НАЕК “Енергоатом” у зв’язку з підвищенням тарифів на електроенергію.

Читайте також: Ціна електроенергії для економних користувачів за новим тарифом досягне 1000 грн на місяць

За повідомленням компанії, “Енергоатом” “ні копійки не отримує від підвищення тарифів".

Собівартість електроенергії АЕС: “Енергоатом” посилається на висновки експертів 

“Хочемо надати до цього незалежні висновки експертів енергоринку: “Собівартість 1 кВт-год “Енергоатома” становить 1,7 грн (з ПДВ без урахування ПСО). Ще 3,25 грн за кВт-год з ПДВ – витрати на передачу, розподіл та постачання (тариф на передачу становить 0,63 грн за кВт-год, а також сюди закладений прибуток ОСР та Укренерго на розвиток мереж). Тобто виробнича собівартість державної атомної енергії з доставкою споживачу становить мінімум 4,65 грн, що трохи вище за новий тариф. Енергоатом – єдина енергетична компанія країни, яка від підвищення тарифу в фінансовому сенсі взагалі нічого не отримає”, – цитує висновок НАЕК.

Читайте також: Тарифи за електрику в різних країнах: скільки платить населення Європи

За підрахунками атомників, якщо кількість споживачів та інші показники ринку енергії будуть збережені, отримані компанією кошти дадуть можливість “сплатити вартість послуги ПСО в 2024 році у повному обсязі”. Ця сплата становитиме 60% від чистого доходу “Енергоатома”.

Раніше атомники повідомляли, що найближчими днями відключення електроенергії стануть тривалішими, оскільки буде виведено в ремонт ще один енергоблок-тисячник. У липні дефіцит генерації в енергосистемі може збільшитися, однак планові ремонти дозволять восени максимально скоротити тривалість вимушених відключень електроенергії. Цього року ремонти проводять на восьми енергоблоках Рівненської, Південноукраїнської та Хмельницької АЕС. На Запорізькій АЕС планово-попереджувальні ремонти з часу її окупації російськими військами не проводяться.