UA / RU
Підтримати ZN.ua

Слабкий попит на газ у Європі може сигналізувати про загострення промислових проблем — Bloomberg

Прогнозується, що промислове використання газу буде на 20% нижчим за рівень 2021 року.   

Минулого року через наслідки енергетичної кризи в Німеччині виробники від хімічної промисловості до металургії та машинобудування скоротили виробництво. Оскільки скорочення тривають, це може бути ознакою більш глибокої промислової кризи, пише Bloomberg.     

Рекордно високі ціни, які були спричинені обмеженням поставок із Росії минулого року, вже минули, але погіршення економічних умов так само сильно б'є по попиту. Згідно з даними S&P Global Commodity Insights, використання газу в промисловості Європи, за прогнозами, залишиться приблизно на 20% нижче рівня 2021 року.  

Читайте також: Запаси газу в Європі на максимумі за всю історію спостережень та продовжують зростати

"Справа вже не лише в цінах, а й в економічних умовах. Ми все ще бачимо багато слабкості і багато невизначеності”, - каже аналітик з питань природного газу в Energy Aspects Еріса Паско.  

Спад очевидний у хімічному парку Гендорф, розташованому на схід від Мюнхена. Близько чотирьох тисяч людей працюють тут на такі хімічні компанії, як 3M Co., Clariant AG і Westlake Vinnolit GmbH. Парк в основному покладається на газ, щоб задовольнити свої річні потреби в електроенергії, які становлять понад 1 тераватт-годину, що еквівалентно забезпеченню близько 300 тисяч домогосподарств, але в цьому році буде потрібно менше.        

"Наразі немає жодних ознак того, що ситуація покращується", - сказав прес-секретар оператора хабу InfraServ Gendorf Тайло Розенбергер-Зюсс, додавши, що ця тенденція може призвести до довгострокового руйнування попиту на об'єкті.

Читайте також: Молдова передала свою газотранспортну мережу в оренду іноземцям

Незважаючи на зниження цін на газ на 80% порівняно з минулим роком, що зробило деякі виробництва нерентабельними, енергоємна промисловість Німеччини переживає ще більші труднощі, ніж ширший виробничий сектор. Особливо це стосується хімічної промисловості.

VCI, торговельна група хімічної промисловості країни, очікує, що виробництво, за винятком фармацевтики, впаде на 11% у 2023 році. Тим часом Європейська рада хімічної промисловості прогнозує цьогорічне падіння на 8% у всьому регіоні, при цьому швидкого відновлення попиту не очікується.    

Німеччина відіграє вирішальну роль у слабкості галузі. Потужна європейська економіка розпочала третій квартал з найбільшого щомісячного падіння заводських замовлень з часів пандемії у 2020 році. Спад у виробничому ядрі країни, ймовірно, досить серйозний, щоб призвести до квартального скорочення, тільки-но вийшовши з рецесії, згідно зі щомісячним опитуванням економістів, проведеним Bloomberg.

Після масштабних інвестицій в інфраструктуру скрапленого природного газу та поглинання вантажів на світовому ринку, ризики дефіциту цієї зими обмежені. Але на зміну цьому прийшло занепокоєння щодо глибокої рецесії, яка змусила німецькі підприємства вагатися з відновленням виробництва.  

Читайте також: Іспанія стала другим найбільшим покупцем російського газу – Reuters

В умовах, коли європейська економіка страждає від високих відсоткових ставок, існують побоювання, що попит на газ ризикує ніколи не повернутися. Частково це може бути пов'язано з тим, що компанії переходять на відновлювані джерела енергії, але інші також припиняють свою діяльність і переїжджають в інші регіони. 

Компанія Hellma Materials, виробник кристалічних і оптичних компонентів, інвестувала 20 мільйонів євро (21 мільйон доларів США) в завод у Тролльхеттені, Швеція. Новий об'єкт задовольняє комплексні вимоги Hellma щодо електропостачання та промислового охолодження води, повідомив у своїй заяві генеральний директор компанії Томас Топфер. 

Не все так похмуро. Є ознаки відновлення нафтопереробки, а деякі сегменти є надто важливими, щоб надовго зупинятися.   

Yara International ASA — найбільший європейський виробник добрив, як і раніше очікує підвищення попиту на аміак до кінця року. Компанія заявила, що скоротила лише 10% своїх європейських потужностей порівняно з 30% на початку року.    

"Волатильність цін спотворює ринок і спотворює купівлю. Але в кінцевому підсумку фермери та дистриб'ютори повинні купувати, тому що ринок потребуватиме добрив для виробництва продуктів харчування, яких потребує світ", - сказав виконавчий віце-президент Yara з корпоративного розвитку Магнус Анкарстранд.

Читайте також: Ціна російського газу для Китаю значно нижча, ніж для Європи — Reuters

Раніше повідомлялося, що рівень запасів газу у сховищах Європи знаходиться на максимальному рівні за всю історію його фіксування.