UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ще одна важка зима: яким може бути новий опалювальний сезон

Ракетні удари Росії завдали значних збитків.

Російські ракетні удари та атаки дронів серйозно пошкодили українську енергосистему, тому наступний опалювальний сезон може бути дуже складним. Про це розповів народний депутат, член парламентського Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Сергій Нагорняк, пише пресслужба Апарату Верховної Ради України.

Читайте також: Наступна зима буде гіршою ніж попередня: відключення світла споживачам майже гарантовані

За його словами, Україна вже активно готується до наступного складного опалювального сезону, а енергосистема поступово відновлюється після масованих російських ракетних атак. Водночас громадянам варто подбати про запасні варіанти на випадок продовження Росією енергетичного терору та відключень електрики.

«Ситуація в нашій енергосистемі надскладна через російський енергетичний терор. Тільки за оцінками Світового банку збитки через ракетні удари склали понад 10 млрд грн. Однак це не остаточна сума, адже після детального обстеження експерти виявляють нові й нові пошкодження об’єктів. Крім того, постійно зростає вартість обладнання й робіт», – розповів він.

За його словами, ще одна з проблем, із якими зараз стикається держава, – це відсутність іноземних компаній, які можуть брати участь у відновленні.

«Західні компанії бояться за безпеку своїх фахівців, адже не можуть застрахувати ризики їхнього перебування в Україні, тому відмовляються брати участь у відновленні наших пошкоджених об’єктів. Водночас українських фахівців-енергетиків часто призивають до лав ЗСУ, бо вони потрібні і в Збройних силах. Наразі наші партнери допомагають обладнанням або виділяють гроші для його придбання», – повідомив нардеп.

Він також додав, що поки небо України залишається ще недостатньо захищене від ракетних атак, тож ворог може знову вдатися до енергетичного терору.

За його словами, зараз наші енергетики мають певні проєктні рішення для захисту об’єктів критичної інфраструктури, однак для того, щоби збудувати укриття для наших енергетичних об’єктів, потрібен час і величезні ресурси. В будь-якому разі громадянам нашої держави обов’язково мати якийсь «план Б» на випадок блекаутів.

Вже зараз енергосистема України працює на межі споживання й генерації. Якщо буде морозна зима, то люди споживатимуть більше електрики й можливі відключення.

Енергосистема країни хоч і з труднощами, але витримала ракетні удари. Це був результат колосальної роботи енергетиків усіх рівнів, ремонтників, зенітників. Та й стійкості населення, яке не створювало паніки.  Що треба зробити для підготовки до наступного зимового періоду читайте в матеріалі Ігоря Маскалевича «Як енергетика готується до наступної зими» на ZN.UA.