UA / RU
Підтримати ZN.ua

Саудівська Аравія – один із найбільших виробників нафти – взялася до вивчення ядерних реакторів

Королівство "пізно прийшло" до атомної енергетики, зазначив міністр енергетики СА.

Саудівська Аравія заявила, що зацікавлена у вивченні технології малих модульних ядерних реакторів: найбільший на Близькому Сході виробник нафти прагне диверсифікувати джерела енергії та виробляти чистішу енергію для внутрішнього споживання та експорту, передає Bloomberg.

Принц Абдулазіз бін Салман, міністр енергетики Саудівської Аравії, заявив у неділю на кліматичній конференції в столиці країни Ер-Ріяді, що королівство "пізно прийшло" до атомної енергетики та прагне вивчити всі види та способи застосування атомної генерації.

Саудівська Аравія будує випробувальний реактор і звертається до США за допомогою у розвитку ядерної програми.

Тим часом Об'єднані Арабські Емірати готуються прийняти щорічний саміт ООН, спрямований на захист навколишнього середовища та обмеження викидів. Але в той час як члени ОПЕК – Саудівська Аравія та ОАЕ – працюють над розвитком відновлюваних джерел енергії, таких як сонячна енергія та системи вловлювання вуглецю, вони також вкладають кошти у розширення потужностей з видобутку нафти.

Читайте також: Вчені вперше зафіксували, що антиматерія піддається гравітації

"Є підстави для того, щоб ми продовжували працювати з нафтою та газом. Хоча частка нафти та газу може зменшитися, вони все одно будуть частиною загальної енергетичної системи, попит на яку до середини століття може подвоїтися", – сказав принц Абдулазіз.

За його словами, Саудівська Аравія також веде розвідку геотермальної енергії, у тому числі в західних районах країни, розташованих далеко від викопних видів палива, і розробляє нові потужності з уловлювання вуглецю.

Члени Організації країн-експортерів нафти та їхні союзники, включно з Росією, обмежують видобуток, прагнучи підвищити ціни та ліквідувати надлишок нафти у сховищах. Минулого тижня нафта подешевшала приблизно на 10 доларів за барель, оскільки інвестори, як і раніше, стурбовані проблемами стійкості світової економіки та попиту на енергоносії.

У травні американська компанія Westinghouse анонсувала створення невеликого модульного реактора для електроенергії практично без викидів, який може замінити вугільні електростанції.