UA / RU
Підтримати ZN.ua

Підготовка до зими: експерт розповів, чи знадобляться українцям резервні елементи живлення

Газ не зможе компенсувати відсутність світла.

Через військове вторгнення Росії, є ризик що зима 2024 року може стати важчою, ніж попередня. Ворог не припиняє ракетні удари, тому українці вже зараз готуються до зими та роблять запас продуктів. Виконавчий директор асоціації «Енергоефективні міста України» Святослав Павлюк в інтерв'ю в ефірі «Українського радіо» розповів, чи треба українцям купувати резервні джерела живлення, щоб пережити наступну зиму.

Він підкреслив, що газ не може компенсувати відсутність електрики, тому що для цього технічно приміщення не готові. Експерт пояснив, що обігрівання газовими плитами — це небезпечно, оскільки є дуже високий ризик вчадіти і загинути.

Читайте також: Відключення світла взимку: Галущенко пообіцяв додати до енергосистеми гігавати

«Електроенергія також потрібна для того, щоб працювали індивідуальні газові котли. Тож вам треба мати невеликі резервні елементи живлення — чи акумуляторні, чи генераторні. Подумайте про це зараз, а не в грудні, коли вони будуть коштувати дорожче. Наразі ціни на акумулятори та генератори обвалилися в два-три рази й навіть більше», – сказав Павлюк.

За його словами, в жовтні-листопаді ціни на резервні елементи живлення зростуть, тому краще придбати їх зараз.

«Москва не заспокоїться і буде шукати варіанти, як зробити нам некомфортно і боляче, тому треба сильно думати і готуватися до зими. Основою нашої енергетичної безпеки залишається енергоефективність, тож тільки скоротивши питоме споживання та утепливши будинки, ми можемо отримати надлишок газу, нижчу ціну і питомо менше споживання. Водночас вугілля минулого року не вистачало, і я думаю, що ситуація з цього часу не покращилася», – резюмував він.

Енергосистема країни хоч і з труднощами, але витримала ракетні удари. Це був результат колосальної роботи енергетиків усіх рівнів, ремонтників, зенітників. Та й стійкості населення, яке не створювало паніки.  Що треба зробити для підготовки до наступного зимового періоду читайте в матеріалі Ігоря Маскалевича «Як енергетика готується до наступної зими» на ZN.UA.