Російські терористи не припиняють ракетних ударів по містам України. Експерти прогнозують, що наступна зима може стати ще важчою, ніж минула. Виконавчий директор асоціації «Енергоефективні міста України» Святослав Павлюк в інтерв'ю в ефірі «Українського радіо» розповів, яким може бути опалювальний сезон 2023-2024.
Він сказав, що не може дати гарантій щодо нормального проходження опалювального сезону, але вважає, що ймовірність того, що ми спокійніше пройдемо цей сезон, є досить висока.
«Спочатку війни вся статистика з видобування, зберігання всіх видів енергії є закритою. Тобто ми не знаємо насправді повної статистики з виробництва й транспортування електроенергії газу. Такого об'єму газу минулого року нам вистачило, але треба враховувати, що минула зима була дуже тепла. Якою буде ця зима, невідомо», – зазначив Павлюк.
Експерт наголосив, що Україна змогла вміститися в той об'єм газу, який у нас був, лише за рахунок того, що різко скоротила споживання промисловість.
«Загальне споживання в країні скоротилося близько на третину. Крім того, у нас є зруйновані міста на Сході, котрі теж різко скоротили споживання. Тому ми обмежуємось газом, який видобувається в Україні. Тобто це не газ, який видобувається державним підприємством «Укргазвидобування», а той, що видобувається в Україні. Відтак комерційні видобувачі газу мають заборону його експорту. Вони, не маючи можливості експортувати газ, не заробляють гроші й не вкладають їх у видобування, а якщо гроші туди не вкладати, то видобування буде скорочуватися», – додав він.
Павлюк зазначив, що поки у нас зберігається можливість імпорту газу при тому, що вартість газу на європейському ринку цього року восьмикратно була менша, ніж торік.
«Тобто технічно ми можемо частину газу імпортувати, і це буде значно більше, ніж минулого року. Тому ймовірність того, що ми спокійніше пройдемо цей сезон, є досить висока», – резюмував він.
Енергосистема країни хоч і з труднощами, але витримала ракетні удари. Це був результат колосальної роботи енергетиків усіх рівнів, ремонтників, зенітників. Та й стійкості населення, яке не створювало паніки. Що треба зробити для підготовки до наступного зимового періоду читайте в матеріалі Ігоря Маскалевича «Як енергетика готується до наступної зими» на ZN.UA.