UA / RU
Підтримати ZN.ua

Найбільше зростання показала екогенерація і атомна енергетика

Показники зростання – +25% та +22%, відповідно

Понад 50% української енергогенерації за листопад-лютий 2023/2024 років виробили атомні електростанції. У числових показниках, АЕС віддали в енергетичну систему 22,17 млрд кВт*год. Це на 22% більше, ніж було вироблено АЕС минулого року, повідомляє Міненерго. Однак за темпами зростання вироблення електроенергії - це друге місце.

Читайте також: Енергоблоки українських АЕС терміново перевели у новий режим роботи і готують до ремонтів

По нарощуванню потужностей пальму першості зайняла генерація з відновлювальних джерел – сонячна, вітрогенерація. Еко-енрегії вироблено в обсязі 2,03 млрд кВт*год. Це на 25% більше, ніж під час листопада-лютого 2022/2023, хоча в 10 разів менше за обсягом, ніж енергія АЕС.

“Покращила показники виробітку гідрогенерація, виробивши 4,16 млрд кВт*год, що на 7,5% більше, ніж за аналогічний період 2022/2023 року, теплова генерація (виробила 13 млрд кВт*год, що на майже 10% більше”, – зазначається у пресрелізі міністерства.

Газ залишається лідером зі споживання в енергетиці України. Він складає 30% у балансі споживання енергетичних підприємств України. На другому місці – атомна енергія, яку використовують для вироблення 24% енергетичних потреб. Такі дані оприлюднив постачальник електроенергії і газу YASNO. За підрахунками експертів бренду, на третьому місці залишається викопне вугілля – 22% енергетичних потреб України. Трохи менше споживається нафти та нафтопродуктів для вироблення тепла та електроенергії – 17%.