UA / RU
Підтримати ZN.ua

На українських АЕС встановлюватимуть американські енергоблоки: де розпочнуть і що це дасть

«Енергоатом» та Westinghouse підписали угоду про закупівлю обладнання для Хмельницької АЕС.

Вчора, 17 грудня президент ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін та головний виконавчий директор Westinghouse Electric Company Патрік Фрагман підписали угоду про закупівлю обладнання для енергоблоку №5 Хмельницької АЕС. Він  будуватиметься за американською технологією АР1000. Про це повідомив сайт Міністерства енергетики України.

«Таких реакторів не було в Україні, їх немає на пострадянському просторі, поки немає в Європі. Це - одна з найпрогресивніших технологій в атомній енергетиці, яка дає можливість підтримувати системи безпеки атомних станцій навіть у разі блекаутів і відсутності дизель-генераторів або інших систем живлення», – підкреслив міністр енергетики України Герман Галущенко, який був присутній при підписанні угоди.

Читайте також: Гендиректор МАГАТЕ прокоментував блекаут на Запорізькій АЕС

Він додав, що підписанням цих домовленостей Україна продовжує свій повний відхід від радянсько-російських технологій в атомній енергетиці, а також посилює співпрацю у цьому напрямку з американськими партнерами. 

Читайте також: Україна забезпечила можливість застосування європейських санкцій проти "Росатому"

«Ця угода має фундаментальне значення для енергетичної безпеки України, адже АР1000 – це дуже надійна технологія», – зауважив президент Westinghouse Патрік Фрагман. – «Сьогодні п’ять блоків АР1000 експлуатуються у світі, зокрема в США та Китаї, ще п’ять – майже готові до пуску. Польща і Болгарія зацікавлені у будівництві таких реакторів, так само як низка інших країн».

Читайте також: 21 країна із чотирьох континентів планує потроїти потужності у атомній енергетиці

Загалом, відповідно до рішень Кабінету Міністрів України та укладених між ДП «НАЕК Енергоатом» та американською компанією Westinghouse Electric Company меморандумів, в Україні планується збудувати 9 енергоблоків за технологією АР1000. Перші два з них будуватимуться на майданчику Хмельницької АЕС.

Раніше Герман Галущенко заявив, що атомна енергетика України стоїть на порозі ренесансу.