UA / RU
Підтримати ZN.ua

Євросоюз не зацікавлений у продовженні контракту з Росією на транзит газу – єврокомісар

Кадрі Сімсон заявила, що до завершення цього контракту в ЄС готувалися.

Європейський комісар з енергетики Кадрі Сімсон заявила, що країни Європи працюють над тим, аби заповнити свої газосховища та диверсифікувати постачання. Вона запевнила, що Європа не зацікавлена у продовженні контракту на транзит газу з РФ.

«Повернення до звичних відносин з Росією неможливе. ЄС не зацікавлений у продовженні контракту на транзит газу з росіянами. Ми готувалися до завершення цього контракту протягом двох років, коли почалися маніпуляції на газовому ринку, і в нас є альтернативні варіанти для гарантування безпеки поставок. Наразі наш основний фокус - забезпечення максимальної підтримки України та якнайшвидша відмова від російського газу», – процитували Сімсон у  Міністерстві енергетики України.

У відомстві також повідомили, що у Парижі з Сімсон зустрівся український міністр енергетики Герман Галущенко. Зустріч відбулася в рамках міністерської зустрічі Міжнародного енергетичного агентства.

Сам же Галущенко подякував Єврокомісії за останній грант для Фонду підтримки енергетики України на суму 58 млн євро. При цьому 46,4 млн євро із загальної суми вже надійшли на рахунок. За його словами, значну частину внеску планують направити на закупівлю газових турбін для АТ «Оператор газотранспортної системи України».

Читайте також: Газпром може втратити ще одного потужного споживача-країну в Європі

Раніше повідомлялося, що Австрія прагне припинити залежність від російських енергоресурсів. За словами міністерки енергетики Австрії Леонора Гевесслер, найбільша енергетична компанія Австрії OMV розглядає варіанти розірвання контрактів на імпорт газу з Росії. Міністерка зауважила, що у грудні 2023 року частка Росії в австрійському імпорті газу досягла абсолютного рекорду – 98%.

В уряді Німеччини своєю чергою назвали відмову від російських енергоносіїв частиною нацбезпеки. За словами глави німецького МЗС Анналени Бербок, безпека передбачає не лише забезпечення обороноспроможності держави, а й її економічну та енергетичну незалежність, свободу вибору шляхів розвитку.