UA / RU
Підтримати ZN.ua

Група ДТЕК та GE Vernova уклали меморандум для створення більш потужної та стабільної енергосистеми

Меморандум передбачає спільні проєкти у сфері вітроенергетики та модернізації інфраструктури.

У рамках Ukraine Recovery Conference в Берліні українська компанія ДТЕК та американська GE Vernova уклали меморандум про взаєморозуміння, який має на меті створити більш потужну та стабільну енергосистему України. Про це йдеться в повідомленні компанії ДТЕК. 

Зазначається, що меморандум підписав гендиректор ДТЕК Максим Тімченко та керівник напряму мережевих рішень компанії GE Vernova Віктор Камишев. Під час церемонії підписання були також присутні помічник держсекретаря США з питань енергетичних ресурсів Джеффрі Паєтт та директор з питань сталого розвитку GE Vernova Роджер Мартелла.

Як розповіли у компанії, меморандум передбачає спільні проєкти у сфері вітроенергетики та розвитку й модернізації мережевої інфраструктури для збільшення надійності її роботи.

Читайте також: У ДТЕК показали, як після ракетних ударів виглядає одна зі зруйнованих ТЕС

Окрім того, планується робота над довгостроковими рішеннями для виробництва електроенергії, такими як парогазові установки для забезпечення надійності та гнучкості української енергосистеми.

«GE Vernova та ДТЕК мають давню історію співпраці, і я впевнений, що сьогоднішня угода знаменує собою початок набагато ширших відносин в Україні та ЄС: від електромереж та вітроенергетики – до газових турбін і малих модульних реакторів», – наголосив Тімченко. 

Він переконаний, що разом компанії можуть відіграти ключову роль у відновленні енергетичної інфраструктури України, а також спричинитися до створення в майбутньому чистої та стійкої енергетичної системи.

Раніше американська компанія Honeywell і група ДТЕК підписали угоду про поглиблення співпраці для розвитку енергетичної інфраструктури в умовах повномасштабної війни в Україні.

Нагадаємо, ДТЕК вже у червні прагне відновити майже половину своїх потужностей, які стали мішенню масштабних російських атак. Ремонтні роботи коштуватимуть 230 мільйонів доларів, причому ДТЕК покриє майже половину цієї суми, а також звернеться за підтримкою до донорів.