Україна та Німеччина запускають спільний проєкт з оснащення об’єктів критичної інфраструктури відновлюваними джерелами енергії. Про це повідомляє сайт Міністерства енергетики України.
У межах проєкту «Відновлювані джерела енергії для стійкої України – R2U» буде відібрано до 20 громад, у яких проведуть енергоаудит будівель критичної інфраструктури для подальшого оснащення відновлюваними джерелами енергії. Проєкт розрахований на 18 місяців, його вартість – близько 2 млн євро. Це перший етап реалізації домовленостей, підписаних у Києві міністром енергетики України Германом Галущенком та віце-канцлером ФРН Робертом Габеком для поглиблення Німецько-Українського енергетичного партнерства з акцентом на «зелене» відновлення та відбудову енергетики України.
Нагадаємо, що за підтримки Європейської Комісії Міненерго реалізує проєкт з оснащення будівель критичної інфраструктури сонячними панелями. Передбачається, що на першому етапі в Україну надійде 5 700 сонячних панелей по 350 Вт кожна, загальною потужністю близько 2 МВт. Сонячні панелі італійської компанії Enel будуть встановлені для потреб ключових громадських будівель та критичної інфраструктури, зокрема в українських лікарнях.
Такі проекти покликані подбати про екологічне благополуччя країни за рахунок широкого застосування відновлюваних і чистих джерел енергії, як от сонячна енергія чи енергія вітру. Поза тим у умовах воєнного часу важливим є те, що такі генеруючі потужності є автономними і можуть забезпечити роботу важливих об’єктів інфраструктури навіть у випадки, коли ворог зруйнує великі електростанції чи магістральні лінії електропередач.
Раніше повідомлялося, що при підготовці до наступного опалювального сезону уряд визнав за доцільне подбати про децентралізацію енергомережі. Громадам запропонували розбудовувати розосереджену генерацію.