UA / RU
Підтримати ZN.ua

Енергоатом випустив акцій на 306 млрд грн – чи будуть вони продаватись

Корпоратизація є обов'язковою умовою просування України до спільного економічного простору з ЄС

Акціонерне товариство «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» завершила один з ключових етапів корпоратизації – випуск акцій. “Отримано Свідоцтво про реєстрацію випуску акцій”, зазначає компанія в офіційній публікації.

Читайте також: В "Енергоатомі" попередили про нові загрози для ЗАЕС

Випуск акцій та завершення формальних процедур перетворення на реальну акціонерну компанію одного з найбільших за потужністю підприємств з вироблення електричної енергії та тепла, на думку представників компанії сприятиме інвестуванню та зростанню ділового потенціалу.

“Цей крок є вкрай важливим для “Енергоатома”, оскільки підкреслює зобов’язання щодо впровадження відкритих корпоративних стандартів та прозорості в управлінні. Свідоцтво про реєстрацію випуску акцій надає Компанії можливість залучати нові інвестиції та збільшувати капіталовкладення в енергетичний сектор”, – коментують завершення акціонування, в НАЕК.

Випуск акцій та повноцінна корпоратизація “Енергоатому” початково планувалась в грудні 2023 року. Проте потім терміни змінювались.

Хто зможе купити акції і кому вони належать зараз?

Як зазначається у повідомленні 100% акціонерного капіталу НАЕК залишається у власності держави. Це передбачено українським законодавством. Разом з тим, акціонування та корпоратизація енергетичної галузі є зобов'язанням України перед ЄС щодо виконання угоди про асоціацію. 

Всі акції залишаються у власності держави, а органом управління є Кабінет міністрів. тому вільного чи регульованого продажу акцій не передбачено.

Навіщо перетворювати атомну енергетику в корпоративне підприємство?

Корпоратизація “Енергоатому” є формальною необхідністю для отримання допомоги від країн ЄС та інших державних цільових фондів глобального рівня. Тільки за наявності чіткої управлінської структури можна отримати грантові кошти та включатися у загальноєвропейські та інші інвестиційні проєкти енергетичної галузі.

Третій та четвертий енергоблоки Хмельницької АЕС дадуть додатково 2000 МВт потужності українській енергосистемі. Така потужність дозволить проходити Україні опалювальний сезон стабільно, а промисловості отримати необхідні енергетичні ресурси. Про це повідомив виконуючий обов'язки голови правління “Енергоатома” Петро Котін. “Це створить додаткову міцність для розбудови інших галузей промисловості” – зазначив очільник “Енергоатому”.