UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Енергоатом" лише після виступу Зеленського в ООН замовив проєкт захисту Рівненської АЕС від дронів-камікадзе — "Наші гроші"

Контракт, який уклала компанія, повністю прихований.

Компанія "Енергоатом" 25 вересня уклала угоду вартістю 509 мільйонів гривень на проєктування і будівництво захисної споруди на Рівненській атомній електростанції. Журналісти проєкту "Наші гроші" наголошують, що "Енергоатом" почав займатися проєктуванням захисту "другого рівня" лише після заяви президента України Володимир Зеленського на засіданні Генеральної Асамблеї ООН, що біля українських атомних електростанцій енергообладнання незахищене і три станції стануть мішенню для ударів армії РФ.

Зазначається, що мова йде про залізобетонні П-образні споруди, які захищають великі трансформатори від осколкових пошкоджень при непрямому попаданні ракети та ударних дронів.

Читайте також: Затриманому на хабарі топменеджеру "Енергоатома" визначили суму застави

"Ефективність вже доведена на підстанціях "Укренерго", які разом із Держвідновленням почали закривати ще торік і роботи тривають досі – настільки це нешвидка історія. Але навіть незавершені повністю споруди вже захищають від ударів", - йдеться в повідомленні.

Журналісти вказують, що контракт на суму 509 мільйонів гривень щодо захисту Рівненської АЕС повністю прихований, невідомо жодної інформації про розміри споруди.

"Для порівняння: "Укренерго" щойно уклало контракти ціною 98  і 120 мільйонів гривень на споруди, кожна з яких захищає по одному трансформатору. То в атомників за півмільярда вдягнуть у бетон чотири чи п’ять трансформаторів? А вони там є у такій кількості?", - додали журналісти-розслідувачі.

Раніше надзвичайний та повноважний посол Лана Зеркаль назвала заяви керівника офісу президента України Андрія Єрмака та міністра закордонних справ Андрія Сибіги про підготовку росіянами ударів по критичних об’єктах ядерної енергетики "явкою з повинною" та вказала, що це "тягне на державну зраду". Вона заявила, що керівництво "Енергоатому" за 2,5 роки повномасштабної війни так і не захистило енергетичні об'єкти належним чином, однак досі перебуває на власних посадах.