Українська компанія ДТЕК та американська Honeywell підписали на Ukraine Recovery Conference у Берліні угоду про поглиблення співпраці. Вона сприятиме розвитку української енергетичної інфраструктури в умовах російської агресії на Україну, йдеться в сповіщенні від пресслужби ДТЕК.
Зазначається, що меморандум створить базу, яка дозволить компаніям сприяти зміцненню української енергетики, розширенню можливостей ДТЕК із накопичення енергії та впровадженню передових рішень у сфері нафто- та газопереробки.
Українська компанія розпочала співпрацю з Honeywell ще у травні 2021 року. Тоді компанії запустили першу в Україні систему накопичення енергії в Енергодарі.
У Берліні угоду підписали генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко та президент компанії Honeywell у Центральній та Східній Європі Пшемек Шудер. Під час підписанну був присутній помічника Державного секретаря США з питань енергетичних ресурсів Джеффрі Паєтт.
«Масштабні міжнародні партнерства — це фундамент для відновлення України, і сьогоднішня заява є прикладом того, що Україні зараз потрібні дії, а не слова. Наша енергосистема перебуває під постійною загрозою, і я глибоко вдячний компанії Honeywell за її непохитну підтримку у відновленні та створенні нової енергосистеми”, – сказав гендиректор ДТЕК Максим Тімченко.
Він впевнений, що розширення співпраці з Honeywell стане новим етапом у процесі відновлення України. Це зміцнить її енергетичну безпеку й економічний потенціал.
ДТЕК та Honeywell, згідно з умовами меморандуму, домовилися відновлювати та збільшувати потужності ДТЕК, які було пошкоджено внаслідок російських атак на енергетичну інфраструктуру України. Також компанії впроваджуватимуть системи накопичення енергії компанії Honeywell.
“Відповідно до нашого портфоліо, що передбачає орієнтацію на три глобальні мегатренди, а саме автоматизацію, енергетичний перехід і майбутнє авіації, компанія Honeywell є новатором у впровадженні технологій, які прискорюють перехід та автоматизацію енергетичного сектору, – сказав Пшемек Шудер.
Як наголосив президент Honeywell у Центральній та Східній Європі, компанія прагне підтримувати нагальні потреби галузі вже сьогодні, від стійкості – до оптимізації.
“Нам приємно розширювати співпрацю з ДТЕК, яку ми високо цінуємо, для спільного пошуку нових шляхів підтримки поточних та довгострокових енергетичних потреб України”, – додав Шудер.
Нагадаємо, ДТЕК вже у червні прагне відновити майже половину своїх потужностей, які стали мішенню масштабних російських атак. Ремонтні роботи коштуватимуть 230 мільйонів доларів, причому ДТЕК покриє майже половину цієї суми, а також звернеться за підтримкою до донорів.