UA / RU
Підтримати ZN.ua

Чи готові мобільні оператори до блекаутів - НКЕК здійснила перевірку

До трьохденних блекаутів готові не всі оператори.

НКЕК перевіряє стан готовності мереж операторів до безперебійного надання послуг належної якості громадянам України у разі можливої відсутності стаціонарного електроживлення чи тривалих блекаутів.  Про це інформує Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації (НКЕК).

Зазначається, що оператори мають бути готовими забезпечити зв’язком українців як мінімум на час 3-добової відсутності електроживлення мережі, що регламентується рішенням РНБО від 26 листопада 2022 р. «Про забезпечення електронними комунікаційними послугами в умовах воєнного стану». НКЕК регулярно аналізує дані щодо прогресу стану готовності операторів до дій у разі блекаутів. Зокрема, у січні 2023 року було позапланово перевірено:

Читайте також: У МВС склали план дій на випадок блекаутів

Під час позапланових заходів нагляду уповноважені НКЕК особи перевіряють реальний стан забезпечення технічних засобів, які надають безперервний зв’язок для об’єктів, що визначені обласними військовими адміністраціями як критичні, засобами резервного електроживлення, необхідним запасом пально-мастильних матеріалів. Водночас перевіряється наявність підготовленого персоналу та транспортних засобів для забезпечення роботи зазначених засобів зв’язку в умовах 3 денних блекаутів.

Зазначається, що в ході поведення цих семи заходів нагляду були виявлені порушення у всіх трьох операторів мобільного зв’язку. Кожен з постачальників за цей час повинен був вжити всіх необхідних заходів для забезпечення своєї мережі автономністю по усіх визначених точках у всіх областях України. У встановлений термін кожен із операторів повідомив про успішне усунення порушень, виявлених в ході перевірок. Однак станом на кінець серпня проведена НКЕК крайня перевірка готовності мережі до 3-добового блекауту в мережі ТОВ «лайфсел» у Рівненській області показала готовність до забезпечення зв’язком для менш ніж 50% критично важливих об’єктів з необхідного мінімуму по даній області. 

Як повідомлялося, в очікуванні нових ударів по енергетичній інфраструктурі цієї зими Україна вперше у світі збудувала фізичний захист енергооб'єктів та резервні схеми живлення.