UA / RU
Підтримати ZN.ua

Чи будуть відключати світло взимку: прогноз експерта

Це залежить від низки факторів.

Напередодні зими місцева влада та енергетичні компанії в більшості областей, згідно зі спеціальним розпорядженням Міненерго, вже розробили графіки відключень електроенергії, які готові були запровадити з 1 жовтня. Їх застосування залежить від ситуації в енергосистем.

Читайте також: Зима без відключень світла: експерт пояснив, за яких умов це можливо

Генеральний директор компанії-провайдера електроенергії YASNO Сергій Коваленко у «Сніданку 1+1» розповів, чи чекати відключень світла цієї зими.

Він нагадав, що у серпні в Україні було велике споживання і це дало змогу перевірити, як енергосистема справляється з навантаженнями. У Києві під час спеки воно майже наблизилось до зимових показників і система витримала.

За словами експерта, енергосистема відновлена після пошкоджень та літніх ремонтів, проте її працездатність не завжди сягає 100%, особливо в період пікових споживань. Але це можна вирішити за допомогою екстреної допомоги та комерційного імпорту електроенергії з інших країн. Також важливим фактором взимку є наявність ракетних обстрілів.

«В Україні вже вміють реагувати на такі ситуації. Вже с середини минулої зими відключення були більш збалансовані і графіки адаптовані. Тож з точки зору системи ми готови до зими»,- пояснив Сергій Коваленко.

Що стосується відключень світла цієї зими, то, за словами експерта, їх важко спрогнозувати.

«Відключення світла може відбуватись з двох причин. Наприклад, коли немає електроенергії, яка виробляється. Ми на великих піках споживання, на жаль, є дефіцитною державою, і у нас не вистачає власної електроенергії. Але, на мій погляд, це не така велика проблема, і вона може бути вирішена шляхом експорту електроенергії з Європи.  Якщо це питання не буде вирішене на 100%, то відключення будуть, але прогнозовані і короткі», – пояснив він.

Другий тип відключень відбувається, коли пошкоджені мережі, об'єкти енергетичної інфраструктури.

Як зазначив Сергій Коваленко, тут теж там є два типи відключень.

«Перший — коли ми знаємо, що пошкоджено, і всі знають орієнтовний час на відновлення. Наприклад, 20 хвилин, година, день-два. Другий — коли трапляється аварія. Тоді тривалість може бути невідома. Ніхто не знає, куди будуть влучання. Маю надію, що не будуть, але всім раджу персонально готуватись до можливих відключень», – підсумував він.

Як ми переживемо другу воєнну зиму, залежить від трьох чинників: кількості ворожих ударів, результативності нашої ППО й ефективності заходів щодо відновлення енергосистеми. Яка ситуація з енергетикою зараз і до чого слід підготуватися, читайте в матеріалі Ігоря Маскалевича «Якщо енергосистемі знадобилася аварійна допомога для кондиціонерів, що буде в мороз під обстрілами?» на ZN.UA.