ЗМІ: Над спільним українсько-російським підручником з історії працює «таємна» комісія
Над підготовкою спільного українсько-російського підручника з історії працює комісія, про склад і роботу якої немає ніякої інформації. Про це в інтерв'ю газеті «День» заявив кандидат історичних наук Владислав Гриневич, який брав участь у нещодавній зустрічі українських і російських істориків.
Над підготовкою спільного українсько-російського підручника з історії працює комісія, про склад і роботу якої немає ніякої інформації. Про це в інтерв'ю газеті «День» заявив кандидат історичних наук Владислав Гриневич, який брав участь у нещодавній зустрічі українських і російських істориків. Відповідаючи на запитання журналіста про окрему комісію, яка займається написанням загального підручника, Гриневич зазначив: «Так, ця комісія існує, але вона не працює в рамках Інституту історії України. Тому жодної інформації про те, як працює ця комісія, хто входить до її складу, немає».
Також історик припускає, що певна група осіб уже активно працює над посібником, однак цим не займається офіційна спільна комісія, сформована на базі Інституту історії України й Інституту загальної історії РАН.
«Ми мали змогу неодноразово переконатися в тому, що нинішня влада працює кулуарно, коли про важливі для суспільства питання ми дізнаємося за день чи два до їхнього оголошення. Тому не виключено, що, наприклад, завтра ми дізнаємося, що такий посібник вже створено, хоча його ніхто і не обговорював», - сказав Владислав Гриневич.
Він уважає, що в такому підручнику буде представлена одна ідентичність, яку можна назвати українсько-російською чи українсько-радянською, але ніяк не українською.
«Люди, які безпосередньо займаються українською гуманітарною політикою, мають вузькопартійні інтереси. Вони обстоюють інтереси меншості в Україні, яка зорієнтована на Росію, на її цінності, спільні інтеграційні проекти», - резюмував кандидат історичних наук.