Із 626 інвестиційних проектів, зареєстрованих у спеціальних економічних зонах (СЕЗ) і на територіях пріоритетного розвитку (ТПР), виконанням інвестзобов’язань можуть похвалитися тільки чотири. Їх реалізують три з багатьох десятків суб’єктів українських СЕЗ і ТПР.
Про це заявив міністр економіки України Сергій Терьохін у ході обговорення перспектив інвестиційної політики в країні, що відбулося на засіданні уряду в Києві в середу, повідомляє «Інтерфакс-Україна».
За словами Сергія Анатолійовича, нині проводяться індивідуальні переговори по всіх чотирьох проектах для пошуку компенсаторів. Йдеться про проект компанії Yazaki International, два польських та один швейцарський проект.
Міністр пояснив, що уряд може надати їм певні пільги при ввезенні інвестиційних активів, а місцеві органи влади можуть зберегти решту пільг, зокрема щодо плати за землю.
С.Терьохін також виступив із ініціативою про заміну всіх СЕЗ і ТПР, які виявилися неефективними, на промислові парки, що відповідає стандартам Світової організації торгівлі та Євросоюзу. За його словами, у їхніх рамках держава може виступити співінвестором у розвитку інфраструктури з подальшою передачею її в концесію або за угодами про розподіл продукції.
Міністр заявив, що перший такий пілотний проект планується подати урядові на обговорення вже через три тижні, а згодом передбачається створення промислових парків по всій території країни.
Він повідомив також про розробку проекту закону про інвестиційну знижку або інвестиційний кредит у вигляді пільгової ставки податку з прибутку.
Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко доручила Мінекономіки протягом місяця підготувати пропозиції про компенсації по чотирьох сумлінних проектах у СЕЗ і ТПР. Вона також зобов’язала Мінекономіки та Мін’юст розглянути можливість стягнення збитків із несумлінних учасників СЕЗ і ТПР, тоді як С.Терьохін заявив про відсутність у чинній і попередній нормативній базі такої відповідальності для учасників СЕЗ і ТПР, окрім скасування реєстрації цих проектів.