З великою обережністю, більше того — з крайніми побоюваннями ставлюся до різних порад. Проте в кожному правилі є виняток, який його підтверджує. Тому візьму на себе сміливість порадити: якщо у вас є в центрі міста, точніше — у районі Бессарабки або площі Толстого, невідкладні справи, в жодному разі не заходьте в найближчий підземний перехід! Повторюю: ніколи, під жодним приводом, категорично... Ви думаєте: «Це на секунду, тільки подивлюся, й назад...» А не вийде, пропадете там, як мінімум, на півдня, забудете про всі справи й відчуєте себе Алісою в країні чудес. Звучить дивно, але це правда, адже йдеться про «Метроград».
* * *
Нас, киян, усі ці будівельні чинники вже давно дратують: тут розкопали, там порушили, дороги перекрили, сюди не заїдь, там не об’їдь, а найголовніше — щодня та й що-небудь новеньке. Ми нервуємо, сердимося, щиро дивуємося, обурюємося і запитуємо: «А навіщо взагалі нам це потрібно?»
Тут пропоную зупинитися й згадати часи десятирічної давності, коли на прилавках магазинів не було нічого. Треба було виявити надзвичайну спритність, щоб забезпечити себе та сімейство навіть найнеобхіднішими продуктами харчування... Пізніше з’явилися оптові базари. Багато хто з нас отоварювався там роками. Сьогодні вже дивишся на них як на релікт, якийсь пережиток минулого, думаючи: «Як це можна: купувати продукти з землі, не сертифіковані, зіпсовані й прострочені?» Така ж повільна метаморфоза сталася з купівлею промислових товарів, ми давно відчули різницю між торгівлею «з рук» і спеціалізованими магазинами.
Проте повернімося до «Метрограду». Нова черга цього торговельно-розважального комплексу відкрилася 25 серпня цього року під Бессарабським проїздом і вулицею Басейною. Останній квартал комплексу — дванадцятий за ліком — стикується з «Кварталом бутиків», що відкрився раніше. Тут продаватимуть свої товари фірми-виробники з України, Італії, Франції, Німеччини, Великобританії, Польщі та Туреччини. В основному нашій увазі запропонують одяг, взуття, шкіргалантерею, біжутерію.
Торговельно-розважальний комплекс «Метроград» — найбільший дворівневий торговельний комплекс в Україні, розміщений у центрі Києва. На території площею 20 000 кв. м. представлені торгові ряди з різноманітними товарами, різноманітні зони харчування, розваг та інших послуг.
Прямо зі станції метро «Площа Льва Толстого» ми несподівано потрапляємо в перехід із білосніжною вітриною.
…Перехід на «Льва Толстого» за часів моєї студентської молодості називався у просторіччі просто «смітником». Це не звучало образливо чи зневажливо: просто констатувався факт. Це був наш, студентів 80—90-х рр., пароль: «Зустрічаємося на «смітнику». Попри всі ностальгічно-приємні спогади, у пам’яті навіки залишилися: величезні черги за чашкою кави (подвійну половинку за 28 копійок, будь ласка!), курити в кафе не можна, а тільки в самому переході, а також безліч асоціальних елементів, які блукають навколо в пошуках порожньої тари.
Отже, через електронні двері потрапляємо в освітлений яскравою рекламою синій тунель із дзеркальною стелею. Сучасний дизайн, приємна музика, чистота. Взагалі «Метроград» впевнено можна назвати сімейним комплексом, адже кожен член сім’ї тут знайде що купити, а всі товари згруповані за тематикою, що полегшує покупцю пошук і вибір потрібного товару. Вам потрібно йти в гості, і ви шукаєте подарунок? Будь ласка... Є «Квартал подарунків», де вам запропонують безліч сувенірів і подарунків на будь-який смак: краватки, сорочки, модні фляжки для коньяку або скотчу (щоправда, навряд чи за розмірами, точніше — місткістю, — вони нашим, українським, чоловікам, підходять), сейфи для пістолетів і рушниць або ключів від будинків, де гроші лежать...
Для людей, які ведуть активний спосіб життя, відкрито «Квартал спорту», для захоплених дизайном — «Квартал домашнього затишку», «Квартал меблів», «Квартал техніки». У «Кварталі книжок» на важких дубових полицях (відчуйте клас!) розмістилася вся ваша улюблена література, тут ви знайдете книжки, починаючи з класики світової літератури до підручників для вашої дитини. Для вишуканої та вибагливої публіки — «Квартал бутиків».
У «Кварталі послуг» містяться перукарня, солярій, аптека, театральні каси. У цьому, власне кажучи, нічого надзвичайного немає. А от що сподобалося особисто мені — це окремі ігрові майданчики для дітей. У «Кварталі харчування і розваг» представлені різноманітні ресторани (китайська кухня, кав’ярня, італійська піцерія, слов’янська та американська їжа, ресторан для дітей), ігротеки, нічні клуби — все це передбачає активне життя нового комплексу, дає можливість проводити там концерти, презентації, різноманітні акції та свята, взяти участь у яких зможуть усі. А найголовніше — «Метроград» можна назвати суперуніверсальним комплексом не тільки в плані асортименту та надаваних послуг, а й у сфері цін. І що ще, на наш погляд, дуже важливо — із відкриттям цього торговельного комплексу в Києві з’явилося 2,5 тисячі нових робочих місць.
Загалом, кожному з нас, дорослий ви чи дитина, літня людина чи молода, забезпечена чи не дуже, варто заглянути в «Метроград», для початку просто з цікавості.