UA / RU
Підтримати ZN.ua

Почалася перебудова київських Нивок

За всіх часів будівельників незмінно шанували й поважали. Чому ж сьогодні звучить стільки нарікань на їх адресу?..

Автор: Олександр Артеменко

За всіх часів будівельників незмінно шанували й поважали. Чому ж сьогодні звучить стільки нарікань на їх адресу? Погано будують, дорого беруть? Та якщо говорити про якість, то нині вона непорівнянно вища, ніж у недалекому ще минулому, коли новосели крізь пальці дивилися на будь-які недоробки, аби одержати, нарешті, бажане житло, на яке вони чекали десятиліттями.

Дорого? Так, недешево. Але ж не працюватимеш собі на збиток, коли стрімко зростають ціни на будматеріали, пальне, електроенергію, землю, на якій ведеться будівництво.

Про все це в переддень професійного свята будівельників наша розмова з дійсним членом Академії будівництва України, директором виробничо-будівельної компанії «Центренергобуд», Миколою КРИВОРУЧКОМ.

— Миколо Миколайовичу, наскільки нині затребувана професія будівельника?

— Будівельник був, є і завжди буде затребуваний суспільством. Це аксіома, що не потребує доказів. Можу лише підтвердити її тим, що наша компанія будує «під ключ» суспільні, промислові та офісні будівлі в Києві, інших регіонах України і навіть за кордоном. Не дуже давно завершили реконструкцію металургійного комбінату в Росії. Про її оцінку говорить те, що посол РФ в Україні Віктор Черномирдін вручив мені медаль «За відродження Росії», а компанія одержала замовлення на зведення ще кількох промислових об’єктів у цій країні.

Що ж до Києва, то нині найзначущим для нас об’єктом є зведення житлового комплексу клубного типу на вулиці Щербакова, 52. Відповідно до державних будівельних норм, на будівництво такого об’єкта виділяється 36 місяців. Ми ж зобов’язалися завершити його удвічі швидше — за 18 місяців. І хоча це 53 тис. квадратних метрів, смію вас завірити, зобов’язання буде виконано.

— Так, темпи вражають. А на чому базується така впевненість?

— Насамперед на застосуванні найсучасніших технологій каркасно-монолітного будівництва та чіткого планування робіт із дотриманням усіх графіків.

Керівництво компанії контролює та коригує кожен етап будівництва, і якщо на якійсь ділянці виникає затримка, переводимо туди сильнішу бригаду, вирівнюючи у такий спосіб перебіг робіт. Адже, попри те, що в нас працюють висококваліфіковані будівельники, у кожної бригади усе ж таки своя продуктивність. Окрім того, наяв­ність власної бази та спеціальної будівельної техніки забезпечує нам незалежність від інших організацій.

Ми забезпечуємо своїм робітникам не тільки гідну зарплату від 4 до 6 тис. гривень залежно від кваліфікації, а й саму кваліфікацію, самостійно навчаючи новачків або направляючи їх за рахунок компанії на навчальні комбінати. Більше того, пропонуємо своїм співробітникам привабливий соціальний пакет, що в наш час, погодьтеся, трапляється не так уже й часто. Все це позитивно позначається і на атмосфері в колективі, і на ставленні до роботи.

— Багато будівництв у Києві зараз зупинені. Говорять про майбутній обвал цін і кризу житлового будівництва. Проте будинок на Щербакова, 52 продовжує рости щодня. Що ви можете сказати з цього приводу?

— Криза, як і руїна, починається в головах. До того ж, більшість криз створюють штучно. Аби визначити причину, необхідно зрозуміти, кому це вигідно. А відповівши на це запитання, легко дійти висновку, що ніякої кризи в будівельній галузі немає — просто відбувається черговий переділ ринку.

Попит на житло в Києві величезний. З огляду на кількість замовлень від інвесторів, на найближ­чі п’ять років роботи вистачить. А оскільки будівельні матеріали продовжують дорожчати, неминуче і зростання цін на квартири.

— Миколо Миколайовичу, гучний скандал із сумновідомою компанією «Еліта-центр» іще свіжий у пам’яті, відлякуючи від житлового будівництва потенційних інвесторів. Як вам вдається долати їхню недовіру?

— Найдієвіший спосіб не стати жертвою подібної афери, купуючи житло в будинку, що зводиться, — це інвестування за участі фонду фінансування будівництва, підконтрольного банку. У нашому випадку це «Артем-Банк», який розпоряджається грошима, приймаючи їх від населення і, в міру необхідності, оплачуючи роботу будівельників. Саме в такий спосіб ми залучаємо інвесторів, зокрема й до будівництва житлового комплексу на вулиці Щербакова. До того ж діяльність фонду фінансування будівництва контролює Національний банк України.

— Значну частину житлового фонду Києва становлять так звані хрущовки. Свого часу вони стали панацеєю при розв’язанні житлової проблеми, але нині безнадійно застаріли як морально, так і фізично. Чи можете ви як будівельник відповісти на запитання: чи довго ще людям доведеться тулитися в п’ятиповерхівках?

— Наш інвестор першим у Києві почав перебудовувати «хрущовки». Власники здають йому свої старі квартири у «хрущовках» і натомість одержують сучасне житло, доплачуючи різницю в метражі. Вважаю, якщо наш досвід поширити на всю галузь, мешканці п’ятиповерхівок зможуть, нарешті, побачити світло в кінці тунелю.