UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ляпіна: Місцева влада в Україні стимулює корупцію

Місцева влада в Україні часто створює штучні перешкоди для отримання необхідних дозволів на веде...

Місцева влада в Україні часто створює штучні перешкоди для отримання необхідних дозволів на ведення малого й середнього бізнесу, що, у багатьох випадках є спрямованою стимуляцією корупції, заявила в коментарі «Дзеркалу тижня» народний депутат України Ксенія Ляпіна.

«Можливо, підприємництво невигідне місцевій владі? Неправда. Вигідне, бо дає кошти в бюджет. Але одна справа — бюджет, а інша — власна кишеня. Який чиновник відмовиться від хабара задля суспільного інтересу? В усьому світі чиновники не ангели. Але там у них руки зв’язані, бо законодавство не містить такої кількості регуляторних бар’єрів», — зауважила Ляпіна.

За словами Ляпіної, коли підприємець хоче розпочати власну справ, він наштовхується на безліч регуляторних бар’єрів, на подолання яких іде багато часу.

«В ідеалі, мало б бути зовсім просто: підприємець подає всі необхідні документи, а в дозвільному центрі вже через три дні йому дають «зелену» вулицю. Працюй. Але, на жаль, прикладів успішного функціонування дозвільних центрів небагато. Найскладніше з цим у районних центрах та в сільській місцевості. Інколи доходить до абсурду, коли підприємця посилають по довідку в обласний центр. Що, в райцентрі немає санітарного лікаря?», — зазначила депутат.

На думку депутата Львівської обласної ради Зеновія Бермеса, в Україні має запанувати система відповідальності місцевої влади перед мешканцями.

«Сьогодні ми взагалі маємо намір спонукати громаду до оцінювання місцевої влади за певними критеріями, які виробить держава. І одним із найважливіших критеріїв має бути здатність того чи іншого депутата створити нові робочі місця», — зазначив він у коментарі для «Дзеркала тижня».

Докладніше читайте у статті Василя Худицького «Місцеве самоврядування: чому «риба замість вудки»? у свіжому номері «ДТ».