Президент Кучма
не задоволений підготовкою України до вступу в СОТ
Президент України Леонід Кучма в четвер на нараді, присвяченій вступу України до Світової організації торгівлі (СОТ) заявив, що не задоволений тим, як вирішується це питання.
Глава держави назвав незначним прогрес, досягнутий під час переговорів України з керівництвом СОТ, повідомляє прес-служба Президента.
Під час наради розглянуто комплекс заходів, необхідних для оформлення членства України в СОТ, зокрема законодавчого характеру, у сфері захисту інтелектуальної власності та стандартизації.
Президент України зажадав від уряду жорсткішого контролю над проходженням законопроектів і нагадав про персональну відповідальність міністрів за своєчасне прийняття законів, необхідних для вступу країни в СОТ.
У цьому зв’язку міністр закордонних справ Анатолій Зленко заявив: «Необхідно максимально використовувати шанси, які відкриваються перед Україною завдяки розширенню ЄС, і навчитися нейтралізувати його можливі негативні наслідки», — заявив А.Зленко.
За його словами, інтенсивність економічної співпраці України як з Європою, так і з іншими партнерами залежить від динаміки власного розвитку й від ефективності економічної дипломатії. І «без вироблення нової філософії діяльності в сфері зовнішніх відносин, без глибокої структурної реформи всієї системи зовнішньоекономічних зв’язків і значних кадрових перестановок буде важко говорити про проведення ефективної економічної дипломатії», — завив він.
Нова філософія зовнішньої політики полягає в тому, що всі політичні питання необхідно розглядати крізь призму національних економічних інтересів. За словами міністра, «усім має бути зрозуміло: те, що вигідно українському виробникові, вигідно й Україні».
Структурна реформа передбачає створення налагодженої системи забезпечення економічних інтересів за рубежем. Крім того, економізація вимагає нового кадрового посилення. «Українська дипломатія повинна комплектувати зовнішньоекономічний напрям компетентними, молодими менеджерами з відмінним знанням іноземних мов», — заявив міністр.
Пріоритетним завданням МЗС і Мінекономіки має стати допомога регіонам у їх виході на світові ринки.
А.Зленко також схвально оцінив затверджену урядом комплексну програму перетворення України на транзитну державу в 2001—2010 роках.
Нафтотранспортний коридор «Південний»—Одеса—Броди запрацює...
Перша черга євро-азійського нафтотранспортного коридору «Нафтотермінал «Південний» — нафтопровід Одеса—Броди» розпочне транспортування нафти в першому півріччі 2002 року, повідомив прем’єр-міністр України Анатолій Кінах на прес-конференції за підсумками засідання Кабміну. За його словами, завершити будівництво нафтопроводу планується 19 серпня.
А.Кінах повідомив також, що до кінця 2001 року буде завершено першу чергу нафтотермінала «Південний».
«Таким чином, під кінець року перша черга нафтотранспортного коридору «Нафтотермінал «Південний» — нафтопровід Одеса—Броди» зможе перекачувати 9 млн. тонн нафти на рік».
Він також повідомив, що з урахуванням врегулювання питання закупівлі нафти для технологічних потреб нафтопроводу в обсязі 480 тис. тонн вартістю $83 млн. термінал цілком буде готовий у першому півріччі 2002 року.
Глава «Укртранснафти» координуватиме участь України в проекті ЄАНТК
Президент України Леонід Кучма своїм указом призначив голову правління державного АТ «Укртранснафта» Олександра Тодійчука спеціальним уповноваженим Президента України — національним координатором з питань участі України в реалізації проекту євро-азійського нафтотранспортного коридору.
Про це повідомив прем’єр-міністр України Анатолій Кінах. «Таким чином, в Україні цілком сформовано організаційну систему, зокрема за участю структур влади, для просування національних інтересів України з реалізації проекту євро-азіатського нафтотранспортного коридору».
О.Тодійчук раніше керував АТ «Інститут транспортування нафти».