Фраза про те, що в наш смутний час грошей у людей немає, а тих, що є, ледь вистачає на оплату комунальних послуг, стала нині розхожою. А як бути з такою інформацією до роздумів? Холдингова компанія «Київміськбуд», не без успіху втілюючи в життя програму житлового будівництва у столиці, лише за минулий 1999-й і дев’ять місяців нинішнього року одержала від своїх клієнтів аванс, що перевищує 100 мільйонів доларів. Як вам — одержати таку суму не від МВФ чи якогось закордонного інвестора! Адже ці гроші були в Україні, у Києві й лежали здебільшого не в банківських сейфах. Не можна стверджувати й того, що ці мільйони належать багатим людям, які заробили їх неправедним шляхом. Адже «круті» або будують собі розкішні особняки в приміській зеленій зоні, або купують квартири в престижних районах. «Київміськбуд» же веде будівництво в основному на Позняках, Осокорках, Троєщині, Виноградарі, тобто районах зовсім не центральних. Та й ціна — 1600 гривень за квадратний метр житла — на сьогодні не максимальна в Києві.
Зараз у столиці частка житлового будівництва, яке веде «Київміськбуд» на кошти населення, становить понад 80 відсотків. Щоб показати людям, як витрачаються вкладені ними гроші, керівництво холдингу практикує зустрічі зі своїми нинішніми й потенційними клієнтами. На черговий подібний «день відкритих дверей», що відбувся в двох щойно споруджених будинках по вулиці Котельникова (район Святошин), минулими вихідними прибув як президент «Київміськбуду» Володимир Поляченко, так і керівники нижчого рангу — начальники управлінь, виконроби, бригадири. І треба сказати, нікому з них не соромно було показувати товар лицем і дивитися в очі замовникам.
Нова монолітно-каркасна технологія дозволила тресту КМБ-6 звести 20-поверхівки швидше, зробити дещо дешевшим будівництво, максимально зберегти навколишню природу. При цьому меш- канці самі отримують можливість розпланувати майбутню квартиру. Обличкування також здійснюється за індивідуальним замовленням. Будинки утеплені, кімнати й кухні просторі, всі квартири обладнано лічильниками й теплорегуляторами. На перших поверхах уже передбачено кімнати для консьєржів. Не дивно, що за п’ять років роботи в нових умовах у холдингу якщо і виникали конфліктні ситуації з замовниками, то клієнт завжди виявлявся правий. І незадоволених у кінцевому рахунку не залишалося...