UA / RU
Підтримати ZN.ua

«Металургпром» проти позбавлення запорізьких заводів Балки Середня

Виробничо-господарське об’єднання «Металургпром» (Дніпропетровськ) вважає незаконним і неприйн...

Виробничо-господарське об’єднання «Металургпром» (Дніпропетровськ) вважає незаконним і неприйнятним намір депутатів Запорізької облради відібрати у ВАТ «Дніпроспецсталь», ВАТ «Запоріжсталь», ВАТ «Запорізький завод феросплавів» (ЗЗФ) і ВАТ «Запорізький алюмінієвий комбінат» (ЗАлК) полігон шлакових відходів «Балка Середня», повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Шлакові відвали — це власність заводів і комбінатів, причому шлаки — це вторинні ресурси. Тому рішення депутатів неправомірне», — вважає генеральний директор «Металургпрому» Василь Харахулах. При цьому він зазначив, що «Металургпром» виступає не тільки на захист запорізьких заводів, зокрема «Запоріжсталі», а й інших метпідприємств України, оскільки «така катавасія може піти по всіх підприємствах».

На думку голови правління ВАТ «Маріупольський металургійний комбінат» Володимира Бойка, «депутати мають думати не про те, як відібрати, а про те, як позбутися шлаків, тим більше що навколо цього звалища давно йде бійка й гризня».

«Адже туди звалювалися й відходи високотехнологічного металургійного виробництва — нікель, хром, молібден. Те, що відбувається в Запоріжжі, — це рейдерство, або просто прикритий бандитизм», — вважає Володимир Бойко.

Голова парламентського комітету з питань промислової, регуляторної політики й підприємництва Сергій Матвієнков повідомив, що з погляду технології шлак є невіддільною складовою виробничого процесу, тому що містить залізо, і при цьому є власністю виробника.

«Якщо шлакові відвали загрожують екології, депутати мають зобов’язати власника Балки Середньої вжити відповідних заходів, а не забирати її, бо шлакові відвали — власність виробника», — пояснив він.

При цьому С.Матвієнков припустив, що причина ситуації, яка склалася навколо полігона шлакових відходів, полягає в тому, що «багато хто хотів би нагріти руки на відвалах, тому що на шлак стоїть черга й у Росії, й у Білорусі». «Не виключено, що депутати в цьому разі вирішують чиїсь комерційні інтереси», — додав він.