UA / RU
Підтримати ZN.ua

Куди ведуть лісове господарство Волині київські чиновники?

23 листопада під стінами Державного агентства лісових ресурсів України (ДАЛР) відбулася акція-протест проти призначення Олександра Кватирка на посаду начальника Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства (ВОУЛМГ) на постійній основі (до цього він виконував обов'язки начальника) і за його негайне звільнення.

Автор: Петро Чечелюк

23 листопада під стінами Державного агентства лісових ресурсів України (ДАЛР) відбулася акція-протест проти призначення Олександра Кватирка на посаду начальника Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства (ВОУЛМГ) на постійній основі (до цього він виконував обов'язки начальника) і за його негайне звільнення. Пікетували головне лісове відомство України представники громадських організацій області, колишні воїни АТО, працівники деревообробної галузі - усі, хто не згоден з "кадровою політикою" очільника ДАЛР Олександра Ковальчука.

Як вважають працівники лісової галузі України, всі біди в їхній лісовий край прийшли з появою в Державному агентстві лісових ресурсів саме цього керівника. При призначенні О.Ковальчука на "лісову" посаду міністр аграрної політики та продовольства України Павленко наголосив, що той раніше працював в агропромисловій сфері - гендиректором "Украгролізингу" і обіймав керівні посади в аграрній компанії "Райз", звідки, до речі, вийшов і сам міністр Павленко. Він також підкреслив, що "...завданням нового керівника Держлісагентства буде реформування та дерегуляція галузі, запровадження європейських стандартів і принципів роботи". Агроном, випускник Житомирського аграрного університету, далекий від справ лісових, добре запам'ятав завдання міністра, та тільки про "реформування" українського лісу і європейські стандарти поки що не йдеться, натомість "дерегуляцію" в галузі проводять просто-таки стахановськими темпами. Особливо кадрову.

17 серпня ц. р. працівники лісової галузі Волині разом з представниками громадськості вже пікетували будівлі ДАЛР і Мінагропроду. Пікетувальників вислухали заступник міністра Ярослав Краснопольський і Олександр Ковальчук. Чиновники обіцяли зважити на думку активістів і перевірити інформацію про кримінальне минуле начальника ВОУЛМГ. Однак обіцянки не виконали: Ковальчук невдовзі після пікету справді відвідав Волинь, представив в.о. начальника, але про його минуле ніхто й словом не згадав. Показово, що все робилося таємно, захід відбувся о 8-й годині ранку без представників ЗМІ, а керівників лісових господарств, які входять до структури управління, запрошували на цю не вельми приємну процедуру пізнього вечора. Високий гість з Києва не цікавився ні побутом місцевих працівників галузі, ні їхньою заробітною платою, ні плановими показниками: бо мав одну мету - "зміцнити" нового начальника.

Усупереч думці громадськості регіону й елементарному здоровому глузду на посаду начальника Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства призначено брутальну, прагматичну людину зі шлейфом криміналу (номер кримінальної справи 1–14 від 15 лютого 2008 р., Маневицький районний суд, кримінальні провадження у Володимир-Волинській районній і Волинській обласній прокуратурах, кримінальне провадження, внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань №12013020020000210 від 5 червня 2013 р. як зловживання службовим становищем, що завдало шкоди державі в особливо великих розмірах), висуванця, креатуру і "продукт" лобіювання колишнього начальника цього управління Богдана Колісника, якого в лютому 2014 р. викинули з робочого кабінету представники нових громадських формувань області. Чиновник у кріслі начальника обласного лісового відомства Волині сьогодні обіймає посаду поза правовим полем. Попри те, що на його рахунку багато конфліктів із законом, півдесятка кримінальних проваджень, його протизаконно призначено на посаду в.о. ВОУЛМГ, як і протизаконно - на постійну посаду за результатами так званого закритого конкурсу, до того ж без урахування думки громадськості області.

Олімпійський спокій, з яким Ковальчук уміє тримати удар, можливо, і не позбавлений певного сенсу - не залишиться часу "владарювати", якщо перед кожним провінційним ЗМІ виправдовуватися. Але ж є межа, за яку високопоставлений державний чиновник переходити не повинен. Кадрової ситуації він не торкнувся на жодній "сукняній" прес-конференції, на жодному брифінгу. То, може, справді вже таки мусив би прояснити ситуацію? Адже народ не мовчить...

Активно "курирував" процес призначення О.Кватирка на посаду начальника управління народний депутат України Ігор Лапін (округ №22, Луцьк), який опинився 14 жовтня ц.р. у потрібний час і в потрібному місці - на манівцях у лісовій глушині поліської області нібито для затримання лісовозів з немаркованою продукцією. Як з'ясувалося згодом, метою візиту до лісу народного обранця згідно із "вказівками" Олександра Кватирка було позбутися неугодного для нього директора ДП "Маневицьке лісове господарство". Але працівники лісгоспу відстояли останнього, відправивши понад 100 своїх представників під стіни лісового відомства області. Був присутній депутат ВР і під час проведення конкурсу в агентстві, на якому Кватирко набрав "найбільшу кількість балів". Саме він разом з Ковальчуком привів його в це крісло.

Київський окружний адміністративний суд розглядатиме позов про те, що 10 серпня 2015 р. суб'єкт публічної служби О.Ковальчук, який обіймає посаду голови Державного агентства лісових ресурсів України, особисто, без проведення конкурсу, з перевищенням владних повноважень, ігноруючи закон і громадську думку, видав наказ №382-к "Про призначення в порядку переведення тимчасово в.о. начальника Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександра Кватирка". Тобто про призначення на посаду колишнього керівника ДП "Цуманське лісове господарство", діяннями якого державі завдано збитки в особливо великих розмірах. Позивач просить суд визнати наказ протизаконним і скасувати його.

А у Волинській обласній прокуратурі відкрито чергове кримінальне провадження щодо протизаконного використання фінансових ресурсів на ДП "Цуманське лісове господарство", чим завдано збитків на загальну суму майже 1 млн грн. Що зробила для запобігання цьому кадровому конфлікту місцева влада? Анічогісінько.

Виконавча влада області затіяла сепаратні переговори з кримінально-"бурштиновими" структурами про охорону волинських надр від тисяч охочих самовільно видобувати янтар. Марно їдять хліб від 500 до тисячі охоронців Національної гвардії та місцевої поліції. Причина тут одна: повний параліч місцевих правоохоронних органів. Навколо видобування "сонячного каменю" формується кримінальне середовище під виглядом "комунальних господарств", очолити які має намір "лісова мафія" області. На посади начальників лісових відомств і директорів лісових господарств у Волинській, Житомирській та Рівненській областях, де збираються легалізувати видобування "сонячного каменю", Олександр Ковальчук уже давно й активно підшукує "своїх" людей.

Наляканий у київських високих коридорах голова Волинської ОДА Володимир Гунчик пішов київському агроному на поступки, не вказавши на ущербність його риторики та мотивації залишити на посаді Олександра Кватирка. А тим часом, користуючись беззубістю виконавчої влади, у регіоні багато чого віддають на відкуп злодіям і корупціонерам, які успішно в'ють гніздо над головою очільника ОДА, що свідчить про повну неспроможність цієї влади. Сам же губернатор - як генерал без армії: на місцях йому немає на кого покластися.

У стінах обласної адміністрації - тиша й прілість, як у сімейному склепі графського роду минулих століть. Люди вже давно перестали сподіватися на позитивне вирішення проблем у цьому "склепі".