У Секретаріаті Президента України вважають, що конфлікт між російськими і норвезькими акціонерами компанії «Київстар» був заздалегідь спланований російською стороною і може негативно позначитися на відносинах України як з Російською Федерацією, так і з Норвегією.
Такі висновки, засновані на даних Служби зовнішньої розвідки, надала служба ситуативного аналізу Секретаріату Президента в аналітичному огляді серпня, текст якого має у своєму розпорядженні «ДТ».
За інформацією аналітиків, конфлікт, що дискредитує норвезьку компанію Telenor, спланований російською приватною компанією «Альфа-групп», яка контролює російського акціонера «Київстару» — компанію Altimo.
«В Україні представниками російських акціонерів «Київстару» проведена масована кампанія дискредитації норвезького партнера, що викликає побоювання в подальшому інвестуванні представниками Заходу економічних проектів в Україні», — йдеться в документі.
У Секретаріаті Президента також побоюються, що корпоративний конфлікт може негативно позначитися на співпраці з норвезьким урядом, який є одним з основних акціонерів Telenor.
«Враховуючи той факт, що Україна зараз активно намагається знайти шлях до диверсифікації джерел енергії, і Норвегія з її запасами нафти і газу займає в цьому процесі не останнє місце, легко припустити, на чиїй стороні в цьому конфлікті може виступити український Президент», — повідомило у коментарі «ДТ» джерело в Секретаріаті Президента.
Крім того, нагадують аналітики, «Київстар» як оператор мобільного зв'язку обслуговує державні структури і силові відомства, і конфліктна ситуація між зарубіжними інвесторами компанії може знизити керованість та оперативність українських управлінських структур.
Детальныше про ситуацію читайте у статті Артема Вольського «Держава на зв'язку» у свіжому номері «ДТ».