Усунутий із посади голова правління нафтової компанії ЗАТ «Укртатнафта» Павло Овчаренко висловлює протест щодо свого звільнення, повідомляють інформагенції. Його усунуто від виконання обов’язків голови правління ЗАТ 15 вересня відповідно до розпорядження голови спостережної ради ЗАТ «Укртатнафта», першого заступника прем’єр-міністра Республіки Татарстан Равіля Муратова.
Р.Муратов розпорядився, що до прийняття відповідного рішення спостережною радою ЗАТ «Укртатнафта» обов’язки голови правління виконуватиме перший заступник голови правління ЗАТ «Укртатнафта» Володимир Федотов.
Правда, вже 16 вересня новим головою правління ЗАТ «Укртатнафта» призначено Сергія Глушка, який ще недавно працював заступником голови Фонду держмайна України, а потім у системі НАК «Нафтогаз України» обіймав посаду заступника голови спостережної ради ЗАТ «Укртатнафта». Проте, за словами Р.Муратова, попри представлення, внесене в спостережну раду головою правління НАК «Нафтогаз України» Юрієм Бойком, і попри те, що до цього кандидатуру С.Глушка вже було узгоджено з Президентом Леонідом Кучмою, засідання спостережної ради ЗАТ «Укртатнафта», на якому повинні затвердити кандидатуру нового голови правління, має відбутися у вівторок, 21 вересня, в Москві.
Екс-главу «Укртатнафти» П.Овчаренка було обрано головою правління ЗАТ «Укртатнафта» у лютому 2003 року. Поки що відставлений перший менеджер «Укртатнафти» заявляє, що його звільнення нелегітимне.
За словами П.Овчаренка, на один із факсів заводу прийшло розпорядження про його звільнення, підписане головою спостережної ради «Укртатнафти» Равілем Муратовим. «Це єдиний документ (факс), який я одержав», — зазначив він.
Також, на думку П.Овчаренка, Р.Муратов не мав права одноосібно звільняти голову правління, що ним був Овчаренко. «Спосіб, яким мене було звільнено, — нелегітимний, тому я вимагаю, щоб питання про моє звільнення було розглянуте на засіданні членів спостережної ради», — заявив колишній керівник.
П.Овчаренко також додав, що прийме будь-яке рішення спостережної ради. У питанні сумнівної легітимності його звільнення П.Овчаренка також підтримали керівники провідних нафтових компаній України з російським корінням.