UA / RU
Підтримати ZN.ua

В МЗС Китаю прокоментували вихід РФ із зернової угоди

Пекін сподівається, що зацікавлені сторони "належним чином вирішать питання шляхом діалогу".

У Міністерстві закордонних справ Китаю прокоментували вихід РФ із зернової угоди.

“Ми сподіваємося, що зацікавлені сторони належним чином вирішать питання міжнародної продовольчої безпеки шляхом діалогу та консультацій”, - заявила речниця МЗС КНР Мао Нін під час брифінгу.

Вона додала, що Пекін готовий посилити комунікацію і співпрацю з іншими сторонами, щоб сприяти досягненню більшого міжнародного взаєморозуміння і зробити свій внесок у світову продовольчу безпеку. 

Також в китайському МЗС прокоментували ситуацію із Кримським мостом.

Читайте також: Вибухи на Кримському мосту: СК РФ розслідує «терракт», а Пєсков погрожує «виконати всі цілі СВО»

“Позиція Китаю щодо кризи в Україні є послідовною і чіткою. Ми сподіваємося, що всі сторони будуть віддані політичному врегулюванню кризи і спільно сприятимуть деескалації ситуації”, - скала Мао Нін.

“Китай вважає, що відповідні сторони повинні уникати нападів на цивільні об'єкти, захищати безпеку цивільного населення і дотримуватися міжнародного гуманітарного права”, - додала вона.

Читайте також: Зеленський запропонував Туреччині та ООН продовжити зернову угоду без Росії

13 липня глава Кремля Владімір Путін пригрозив виходом із зернової угоди, заявивши, що РФ готова повернутися, коли ООН виконає всі умови щодо Росії. 17 липня Росія заявила, що не продовжить участь у зерновій угоді. Захід розкритикував дії Кремля. 

Читайте також: Китай та РФ починають використовувати військову співпрацю, щоб “проектувати силу” проти інших країн — FT

Китай утримується від відкритого засудження вторгнення Росії в Україну. Але з лютого просуває «мирний план», який Захід зустрів скептично. 

Пекін неодноразово намагався зобразити себе миротворцем, попри тісні зв'язки з РФ. Спецпредставник Китаю у справах Євразії Лі Хуей, який відвідав європейські столиці з метою сприяння мирним переговорам, заявляв, що Пекін розглядає можливість ще однієї «миротворчої місії». Однак деякі західні аналітики ставлять під сумнів щирість зусиль Китаю у просуванні миру і те, чи збігається його бачення завершення війни з баченням України.