Китай зміцнює військово-повітряні можливості уздовж узбережжя Тайваню, постійно розміщуючи нові винищувачі і безпілотники на розширених авіабазах. Про це заявило Міністерство оборони Тайваню, повідомляє Reuters.
У звіті про національну оборону Міноборони Тайваню йдеться про те, що Китай використовує "реалістичну бойову підготовку і навчання для посилення готовності” проти острова.
"Китайські комуністи завершують розширення аеродромів уздовж берегової лінії своїх східного і південного театрів військових дій, передислоковуючи туди нові винищувачі і безпілотники для постійного базування", - йдеться у звіті.
Часті навчання Китаю поблизу Тайваню і в Тихому океані свідчать про намагання Пекіна "залякати" острів як зі сходу, так і з заходу, додали в Міністерстві.
Тайвань, чиї збройні сили значно менші за китайські, дотримується стратегії асиметричної оборони, вдосконалюючи далекобійні, високоточні, безпілотні, маневрені засоби і засоби штучного інтелекту.
Міноборони острова заявило, що в разі появи явних ознак китайського вторгнення вони можуть "завдати превентивного удару по його мобілізаційних силах" за допомогою високоточної зброї.
У доповіді окреслено "сіру зону", тобто невійськові методи, які Китай також використовує проти Тайваню. Острів каже, що до них відносяться метеорологічні аеростати навколо Тайванської протоки, насправді призначені для шпигунських цілей, і цивільні літаки, що використовуються для спостереження.
Брязкання Китаєм зброєю навколо Тайваню викликало занепокоєння в регіоні і в західних столицях щодо можливого конфлікту.
Економічний спад у Китаї може збільшити ризик військових дій Пекіна проти Тайваню, заявив республіканець, голова комітету Конгресу США з питань Китаю, на противагу президенту-демократу Джо Байдену, який сказав, що це менш імовірно.
Помічник заступника начальника Генерального штабу Тайваню з питань розвідки Хуан Вень-Чі сказав, що витрати Китаю на оборону продовжують зростати, і Тайвань не може послабити свою пильність.
Китай, який вважає Тайвань своєю територією, останніми роками посилив військову активність поблизу острова у відповідь на те, що Пекін називає "змовою" між Тайванем і Сполученими Штатами, і з метою запобігти незалежності острова. Китай регулярно проводить військові навчання навколо Тайваню. Уряд острова тим часом наголошує, що тільки народ Тайваню може вирішувати своє майбутнє.